Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #pytanie #biologia #robaki

Hej, ktoś może powiedzieć mi co to jest za bestia? Ostatnio w lesie zostałem zaatakowany przez tak absurdalnie dużą ilość tych fruwających #!$%@?ów, że nie wiedziałem co robić i musiałem uciekać przed nimi przez kilka kilometrów :/
I przy okazji, czego to się boi? Klasyczne offy na komary o kleszcze nie działały na nie. Miały to w dupie i siadały na mnie bez żadnej różnicy czy byłem czy nie byłem pokryty sprejem.
boltzman - #pytaniedoeksperta #pytanie #biologia #robaki

Hej, ktoś może powiedzieć...

źródło: comment_1595324160xk7biJ49Xs2zfSTQonF9ng.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@boltzman masz więcej zdjęć? Ile sztuk ich miałeś na sobie?

Obejrzyj siebie dokładnie. Zwłaszcza pachy, pachwina, tak gdzie jest najwięcej potu. Głowa także.
  • Odpowiedz
@kazioowy: ile? Dziesiątki. Siadały na mnie z każdej strony. Nie nadążałem ich zrzucać. W pewnym momencie łatwiej było je wszystkie rozgniatać. Po powrocie do domu cały się zeskanowałem razem z dziewczyną. Aż du dupy se zajrzałem bo to był zmasowany atak.
  • Odpowiedz
@boltzman: #!$%@? strasznie i mocno przywiera do ciała i ciężko go odgonić, zazwyczaj nie gryzie i nie działają na niego środki na kleszcze/komary. niestety taki urok lasów :/
  • Odpowiedz
@boltzman: Taka ciekawostka, ten mały pryszczaty #!$%@? traci skrzydła po znalezieniu żywiciela więc mógł do CIebie przylecieć i stwierdził że skrzydła mu są na #!$%@? potrzebne, wywalił i teraz następnego jelenia nie znajdzie bo nie ma skrzydeł lol :). Te #!$%@? składają jaja w futrze zwierzyny leśnej, na ludziach się nie rozmnażają, no chyba że masz plecy jak ruski medved.
  • Odpowiedz
  • 1
@boltzman Nie rozmnaża się na człowieku, jego ugryzienia są często początkowo niezauważalne, lecz mogą być dotkliwe i wywoływać reakcję alergiczną. Powstająca u człowieka po ukąszeniu na skórze swędząca grudka może utrzymywać się przez dłuższy czas, przeważnie 2-3 tygodnie, czasami do jednego roku[5]. U części osób ukąszenie prowadzić może po pewnym czasie do wtórnej reakcji alergicznej i utrzymujących się kilka miesięcy silnie swędzących, rumieniowych zmian skóry[6].
  • Odpowiedz