Wpis z mikrobloga

Biegające mireczki!
Biegam już jakiś czas- jakies 200km kupilem buty.
Gość ze sklepu doradził mi asics kayano 24, ktore sa ewidentnie dla pronatorow a u mnie jest problem z supinacja.

Moge biegać bez problemu w tych butach?
Czuje ze mam obciazony achilles i lekkie klocie przy kostce.

Wczesniej biegalem duzo w pegasusach i było wwszystko okey.

#bieganie #biegajzwykopem #buty #sport
  • 8
@malybesko: wiesz ciezko tu cokolwiek sensownego napisac. Kayano to sa potwory amortyzacji dosc miekkie na kawal chlopa, moze za duzo tego miekkiego masz i nogi nie pracuja tak jak powinny.

Z jednej strony te systemy pronacja supinacja to sciema, ale po 280km zarowno buty powinny sie dopasowac do stop jak i stopy do butow. Gdyby te dolegliwosci wystepowaly na pierwszy, drugim treningu to calkiem normalne, ale po takim czasie juz nie
@PurpleHaze lekki nie byłem nigdy :)
Właśnie muszę spróbować w Pegasusach pobiegać trochę,tylko one mają nabiegane z 1500km i amortyzacja tam jest dla mnie za kiepska juz :)
A jakbyś miał polecać jakąś markę?
Widziałem że zaawansowany z Ciebie zawodnik a ja to amator :)
@PurpleHaze kayano mają takie wsparcie, że nie dopasują się nigdy do stopy jeżeli OPowi nie pasują

@malybesko nikt na wykopie Ci szczegółów nie poda bo każdy przypadek jest indywidualny.
Kayano to są dobre buty ale Asicsy są specyficzne a do tego but ze wsparciem nie zawsze jest wskazany. Ja kiedyś biegałem w butach ze wsparciem ale z fizjo stwierdziliśmy, że nie powinienem bo przeciążałem przez to przyczepy mięśni pszczelowych. W efekcie mam
@Wyszynkowski dziekuje.
Wiem że każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. Tak jak opisywałem, nie miałem takich dolegliwości w Pegasusach.

Jaka markę polecasz lub nawet jaki model z własnego doświadczenia?
@malybesko adidasy z pianką boost - solarboost, ultraboost mają dużo amortyzacji. Ale but to jest mocno indywidualna sprawa, ja kupuję to co znajdę na promocji bo ceny 500zł+ to jest nieporozumienie.
To, że kiedyś nie miałeś takich dolegliwości nie znaczy że nie będziesz mieć ich teraz, bo te bóle mogą wynikać z przeciążenia mięśni a nie z niewłaściwie dobranych butów. Masz za mało danych żeby wyciągać taki wniosek