Wpis z mikrobloga

@m_b tak napisałem powyżej "chromie jest rzędu 300-320MB, FF 400MB" sprawdzałem Task Managerem - wiem, że może nie do końca to dokładne ale mniej wiecej właśnie tyle
Google Chrome pod Linuxem, komputer Pentium Dual Core 1.87GHz, 4GB ram - karta ze 120 komentarzami zajmuje w pamięci 75mb (dla porównania strona główna vbeta 25mb). Czas otwierania strony z komentarzami- klikam i widze, działa bardzo szybko.

Testowałem na Operze Mobile (nie mini, wyłączona Opera Turbo, więc też przerabia wszystkie skrypty), połączenie 3G (spowalnia troche ładowanie) to ok. 13 sekund (dla strony ze 107 komentarzami, dodam - RAZEM ZE ŚCIĄGANIEM DANYCH PO
skryptów nie uzywam. większość słów zamienionych przez autocenzure rozumiem, więc mi tam bez różnicy. co ma działać to działa póki co
Tak btw to według mnie lepiej byłoby jakby słowa cenzurowane były za pomocą gwiazdek zamiast krzaczków, bo czasami trudno się zorientować gdzie jest cenzurowane słowo a gdzie nie. k$#%a - k***a. Prawda że ładniej?
Ajax ajaxem czemu mi się firefox wiesza na 5 sekund przy każdym wczytywaniu komentarzy? Co otworzę kolejny wykop, cała przeglądarka wisi przez parę sekund.
@kulek1981 nie wiem czego oczekujesz - a czemu jest ciemno? - bo słońce nie świeci - to jest twoje pytanie - bez żadnej wartości...

ps. ajax będzie niebawem - to znaczy że JESZCZE GO NIE MA
chodzi mi o to, że stary wykop chodził jak burza, komenty nie powodowały zawiechy, teraz każdy wykop to zgrzyt. Występuje to tylko przy wczytywaniu komentarzy, reszta strony bezproblemowo idzie.
@kulek ja nie mam takich problemów - nie wiem, z czego może ten problem wynikać - ale śmiem trwierdzić, że wykop pod względem skryptów się nie zmienił - jedyne co to szata graficzna
mi już i tak strona wykopu chodzi jakbym odpalił Crysisa we flashu, dawajcie więcej opcji, dawajcieeeee! ale będzie fajnie, jak pokaz slajdów! zamiast wykopu slajdkop...
@FFFUUU uznajmy że zostanę przy tandemie opera+mozilla, wystarcza w zupełności. ściągnę chromca i będzie to samo, jak naprawić coś co nie jest z mojej winy pieprznięte? powoli przekonuję się do używania JoeMonster...
Jak już coś zmieniacie, to umieśćcie komentarze w grupach na dole (to będzie błahostka w porównaniu do ajaxowych komentarzy). Zawsze jak wchodzę na grupy widnieją te same komentarze. Mam dość popularne

grupy, a najnowsze komentarze mają: 2 tyg, 3 tyg, 5 tyg, 7 tyg! Po otwarciu pojawiają się na środku. Chcąc czy nie chcąc czytam je w kółko... Pewnie nie tylko mnie to dotyczy.
Wykop o tragedii w Smoleńsku z blisko 1300+ komentarzami jest dobrym testem dla przeglądarek. Na testowej maszynie (e8500/4GB) szybkość renderowania strony: Chrome (6s) > Opera (10s) > Firefox (13s) > IE (wyrenderował nawet szybciej od FF tyle, że w ogóle nie da się pracować).
najlepiej wykop radzi sobie pod DOS-em - po co wam systemy, przeglądarki srarki* - dos rządzi ;] i basta :D

*skojarzyło mi sie z reklamą RARki w plusie