Wpis z mikrobloga

Praca z Ajaxem czystym relaksem!

Się pojawią to ocenimy.. generalnie to chyba ok, gdyż Pan powiedział: Nie będziesz przeładowywać strony po próżnicy.
Kiedy naprawicie przewijanie kliknięciem myszy w wykopokazywarce i poprawicie mwykop? Od razu mowie ze tylko pytam, nie mam pretensji jak niektorzy.
Właśnie - mwykop. Na Operze Mini wolę korzystać ze zwykłej wersji wykopu, bo na tej mobilnej tekst nie dopasowywuje się do ekranu, co jest bardzo denerwujące.
Brawo. Mam pytanie. Czy jeżeli mój brat chce założyć konto na wykopie to muszę wysłać maila, że to jest mój brat i, że korzystamy wspólnie z jednego kompa? Pytam bo zbanowano mi moje konto i brata za multikonto i na razie tylko ja mam konto. :P Sporadycznie mógłby wykopać moje znaleziska ale tylko jakby mu się spodobało.
Znowu kombinujecie z limitem plusów i minusów? Oceniam kilka komentarzy i już "Wyczerpałeś limit głosów. Spróbuj później."
mi tam się jeszcze nigdy żaden limit nie pojawił - i pewnie nie pojawi - nie plusuje za dużo - minusy też nie są ode mnie zbyt często dawane - rozwaga - to jest to czym się kieruje ;]
taka ciekawostka: korzystając z wykopowej wyszukiwarki i wpisując frazę "google" przenoszeni jesteśmy do custom search od google'a zamiast do wykopów o google
@ maxmaxiu

Nic ci przecież nie zarzucam, mówię tylko, że są ludzie np. poza 500ką, którzy są mega fajnymi i prawymi userami, a w porównaniu do TOP10 nie mieliby wiele do gadania.
@m__b: no np, wydajność waszych skryptów, niemożliwość wykopania czasami (wywala nieznany error lub ikona, że wykopałem nie pokazuje się ani nie dodaje głosu itd).
nie jestem w stanie Ci wskazać bo się na tym nie znam, ale muli mi wykop i wywala błędy, że skrypt jest za długo przetwarzany czy coś takiego... a greasemonkey itp nie korzystam (taki problem mam tylko z wykopem).
@knobik - potrzebowałbym więcej informacj od Ciebie - z jakiej przeglądarki korzystasz, czy w innych masz ten sam problem, jakiego masz kompa...

A masz informacje który skrypt (nazwa) za długo jest przetwarzany?
@knobik: a mi wykop nie muli - wiem, ze czasem dzieje się tak jak np do przeglądarki (to przykład) FF nawrzuca się kupę różnych dodatków to odczuwam się zauważalne spowolnienie pracy. Proponował bym tobie: opróżnienie CACHE przeglądarki i tymczasowe wyłączenie WSZYSTKICH dodatków do FF (jeśli takowej używasz)

ps. to tylko sugestia - i nie wiem czy celna - strzelam na oślep bo niewiem co tam "pod maską" ukrywasz
2x3.2Ghz i ~6 sekund wgrywania się jednej strony ze ~100 komentarzami to nie jest lekkie przegięcie? Dla porównania ~30 komentarzy to już ~3 sekundy

ps. najnowszy stabilny FF i win7 ult. z wszystkimi aktualizacjami
zrobiłem test:

sprzęt: lap proc intel core duo 2

- 2 rdzenie po 1,66, ram 1,5GB, win XP, przeglądarka FF 3.6.3 plus dodatki tylko ABP

Wykop z komentarzami ~100 - czas ładowania okolo 3-4sek (z gdzie przeglądarka czekała na reakcję wykopu (waiting for wykop.pl))

Wykop z 30-toma - niezauważalny delay
niestety, nie piszę nazwa skryptu tylko ze za dlugo przetwarzany i czy chce przerwac, na ff ładowanie trwa wieki, opery i IE nie mam.
@Qster - greasemonkey to ne tylko zmiana stylu strony. Jeżeli zainstalowaliście skrypt odcenzurowujący, to on sprawdza każde słowo w każdym komentarzu i przez to jest zupełnie nieoptymalny. Nie zaprzeczam jednak, że przyczyna może być również w kodzie strony...
@milordi - mi również działa. Sprawdź w Chromie czy się otworzy. Ponadto - nie ma się co dziwić, że się długo ładuje = sprawdź wagę tej strony i liczbę grafik do zaciągnięcia
test część druga FF vs Chrome:

link:

http://www.wykop.pl/link/374252/modzelewski-jest-powodz-podniesmy-vat-o-2-pkt-proc/

~105 komentarzy

FF ok. 3 sek

Chrome ok. 2 sek (nie mam stopera - badam na oko - muszę przyznać, że chrome jest szybszy)

link2:

http://www.wykop.pl/link/248819/unia-europejska-nam-pomaga/

~30 komentarzy

FF vs Chrome (niezauważalna różnica)

dodam:

- każda przeglądarka ma otwartą tylko jedną zakładkę

- na obu (jednocześnie) jestem zalogowany

Konkluzja:

Chrom lepiej sobie radzi z wykopem
@milordi: no może 11 sek. - ale przyznam, że chrome lepiej sobie z tym linkiem radzi - obciążenie pamięci z tym jedym linkiem chromie jest rzędu 300-320MB, FF 400MB przy przewijaniu trochę zamula przez jakiś czas ale się wszystko wyświetla