Wpis z mikrobloga

Mireczki mam ekspres Melitta Caffeo Solo. Kawy w mojej ocenie laika robi dobre. Mam problem z tym, że krążki kawy są bardzo mokre i rozpadają się łatwo. Syfi to strasznie zaparzacz i całe wnętrze ekspresu. Ostatnio czyściłem go wewnątrz dokładnie i po tygodniu były małe oznaki pleśni. Czy to normalne, że tak się syfi?

#kawa #ekspresdokawy
  • 29
@Kulek1981 wydaje mi się, że na początku były w miarę suche. Potem założyłem filtr zamiennik wody do zbiornika ale ciągle chciał żeby go odpowietrzać i dziwny dźwięk wydawał. Filtr wyjąłem ale dźwięk pozostał. W innym domu używam jakiegoś Krupsa za 900 zł i on wiodącąe całkowicie suche krążki i nie brzmi jakby miał się rozlecieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przedmidorrr: Stawiam na kończący się zaworek drenażowy, ale to tylko tak na szybko.
Krupsiki są spoko, bo mają cały kociołek podgrzewany i po zrobieniu kawy oraz zwolnieniu ciśnienia przez dwubarowy, temperatura się podnosi i wygotowuje wodę z pastylki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przedmidorrr: zrób jeszcze jedną, to są fusy mielone jeszcze na poprzednim ustawieniu. Jeżeli nie, to chyba trzeba będzie pomyśleć o serwisie. Masz tam dużo większych kawałków.