Wpis z mikrobloga

#gielda

W nawiązaniu do Mercatora. Jak to jest z tymi wynikami finansowymi. Wiadomo,że jak są dobre akcje idą w górę, jak są słabe akcje lecą w dół.

Czy ludzie sporządzający te raporty nie mogą sami kupować akcji? Mając wewnętrzną wiedzę jest to wprost oczywiste, że opłaca się w danym momencie kupić/sprzedać.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elrok: Mogą ale często są warunki. Ja naprzykład nie mogę kupić akcji firmy w której pracuje. Tzn mogę ale dopiero po podaniu wyników w bardzo krótkim oknem. Musze te zgłaszać każdą transakcje do specjalnego działu. Poza tym kupowanie na podstawie posiadania informacji niejawnej jest karane.
  • Odpowiedz
@Bordomir: @Elrok: Też nie. Trochę jest to w---------e bo kasa jest dobra do zarobienia. Od piątku wiedziałem co zrobi powyżej 10% dzisiaj ale się w to nie bawię i kupuje tylko ETF'y Dyscyplinarka w pracy, wyroki i nasranie sobie w papiery nie są mi do niczego potrzebne.
  • Odpowiedz
@Elrok: a myślisz, że dlaczego przed jakąś informacją już jest zauważalny wzrost lub spadek wartości akcji?
Inside trading to przestępstwo ale nasze systemy są niewydolne, a służby nie mają za bardzo możliwości kontroli dlatego NC dla większości to ruletka.
Z resztą co by daleko nie patrzeć, energetyka też zaczęła rosnąć przed ogłoszeniem planów o odłączeniu kopalni. Tylko jak udowodnić, że ktoś polecił szwagrowi kupić trochę akcji?

kary niby duże tylko co z tego jak na bananowej można wszystko
  • Odpowiedz
@krabczy: @Gensek: Nie wiedziałem, że za to jest taki paragraf. ale rzeczywiście, jak się popatrzy na wykresy to praktycznie zawsze widać tendencję już dzień dwa przed. Więc nie bierze się to z powietrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz