Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@nieocenzurowany88: bo to zła kobieta była. Oszukała go :) Przeciez tak łatwo by nie dostał decyzji o anulowaniu związku zawartego przed Bogiem. Musiałby mieć jakieś układy z klerem i worek pieniędzy.... #pdk

  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: bardzo daleko mi do bronienia tego pana, ale w sumie do potępiania go też (w tej konkretnej sprawie). Bez dokładnej znajomości faktów trudno o sprawiedliwy osąd.

Tymczasem przeraża mnie, że 99,9% komentarzy, które widziałem to zakładanie, że to dzięki układom i pieniądzom. I że tych komentarzy jest tak dużo.

Być może to dzięki układom i kasie. Być może nawet kontekst do tego pasuje. Ale przecież nie ma dowodu na żadną
  • Odpowiedz
@sasik520: Gość był w związku małżeńskim ponad 10 lat, 3 dzieci, JP2 mu błogosławił i nagle okazało się ze kobieta była jebnieta albo go zdradzała? Normalny żuczek po zdradzie powinien zaakceptować los który mu pan bóg zesłał.
Nawet w średniowieczu trudniej było unieważnić małżeństwo córce papieża.
  • Odpowiedz
P2 mu błogosławił i nagle okazało się ze kobieta była jebnieta albo go zdradzała? Normalny żuczek po zdradzie powinien zaakceptować los który mu pan bóg zesłał.


@MaC1u5: sęk w tym, że nie wiemy. Raz jeszcze - nie bronię gościa, zresztą, nic o nim nie wiem, poza tym, że jest politykiem, staram się wiedzieć o polityce jak najmniej. Ale nie ma żadnych twardych dowodów, są tylko domysły, a osąd został wydany praktycznie
  • Odpowiedz
@sasik520: Naprawdę chciałbym uwierzyć, ze po 24 latach małżeństwa i trójce dzieci były przesłanki do unieważnienia malzenstwa kościelnego zgodnie z kodeksem kanonicznym, ale po prostu nie mogę

https://www.infor.pl/prawo/rozwody/rozwod-koscielny/95080,Jakie-moga-byc-przyczyny-stwierdzenia-niewaznosci-malzenstwa-w-Kosciele.html

To jest banda obłudników i kłamców razem z całym klerem, który zaprzedał się diabłu za pare srebrników. Do kleru w zasadzie mam największe pretensje, bo to oni udają drogowskazy moralne. Tutaj nie ma czego bronić
  • Odpowiedz
bardzo daleko mi do bronienia tego pana, ale w sumie do potępiania go też (w tej konkretnej sprawie). Bez dokładnej znajomości faktów trudno o sprawiedliwy osąd.


Tymczasem przeraża mnie, że 99,9% komentarzy, które widziałem to zakładanie, że to dzięki układom i pieniądzom. I że tych komentarzy jest tak dużo.

Być może to dzięki układom i kasie. Być może nawet kontekst do tego pasuje. Ale przecież nie ma dowodu na żadną wersję, więc
  • Odpowiedz
@sasik520 ale #!$%@?ąc od kwestii kanonicznych, pozostaje jeszcze etyka i katolicka moralność. Znam historię gościa, który jest głęboko wierzącym katolikiem i jakieś 10 lat temu odeszła od niego żona wraz z dwójką dzieci. Rozstali się po ludzku, uczestniczy w wychowaniu dzieci etc. Kupę czasu minęło, rozwód cywilny jest, ale gość twierdzi, że ślubował przed ołtarzem, związek małżeński jest nierozerwalny i co? I ma dożywotni celibat. Bo wierzy w dogmaty objawione w Piśmie
  • Odpowiedz
@sasik520: Ja linczuje przede wszystkim instytucje kościoła, która okrzykuje się moralnym drogowskazem, a na załączonym przykładzie widać, ze tak zepsutej bandy ze świecą szukać.

Kurskiemu tez nie warto szczędzić, bo to jedna z większych mend w tym kraju i jeszcze wyciera sobie morde religia
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: poddaje sie, bo się nie zrozumiemy.

Możesz mieć rację (a możesz jej równie dobrze nie mieć), ale nie masz żadnych dowodów na poparcie swojej racji. Masz tylko (silne i zasadne, ale jednak tylko) podejrzenia.
  • Odpowiedz
@sasik520: Ja nie jestem sądem, żeby nie moc wypowiadać się ma temat tego co widzę. To sąd jest zobowiązany do tego co piszesz.

Ja mam zamykać uszy i zamykać oczy widząc coś takiego, bo nie mam dowodów i nigdy ich mieć nie będę? To co ty postulujesz jest absurdem
  • Odpowiedz