Wpis z mikrobloga

#tatry #ubezpieczenia
Jadę w Tatry i zamierzam przejść większość szlaku granicznego (od Wołowca po Siwy Zwornik i Od Ciemniaka po Liliowe) i aktualnie rezygnuję z wykupu ubezpieczenia na Słowację (na Bystrą też się z tego powodu nie wybiorę). Dlaczego rezygnuję?

Wszędzie można przeczytać że ubezpieczenie kosztuje 3 złote na dzień i że to kilka minut. Straciłem już 30 minut, nawypełniałem się formularzy i mało co nie kupiłem ubezpieczenia w axa za 32 pln, które nie zwraca za akcję ratunkową i poszukiwawczą, aż w końcu znalazłem w axa za 42 pln dobre (chyba) ubezpiecznie. Ale po kolei.
union.sk nie chce prawidłowo wyświetlać strony po angielsku, a po słowacku ubezpieczenia nie kupię. Próbowałem kupić na kioskpolis w generali za 32 pln na 9 dni (było napisane że poszukiwanie i ratownictwo do 200k), ale nie przechodziła płatność blikiem (wina strony), chciałem potem kupić bezpośrednio na generali ale nie znalazłem informacji czytelnej o zwrocie za akcję ratowniczą i poszukiwawczą.
Potem axa. Powypełniałem pola, włącznie z moimi danymi, polisa za 32 pln, ok. Czytam ogólne warunki ubezpieczenia i okazuje się, że jestem w trakcie kupowania polisy Travel Large która nie zwraca za koszty akcji xD Potrzebna jest wersja Travel Sport a nie zwykłe Travel. Wypełniam od nowa wszystko, tyle że z wersją Travel Sport Large i cena wzrasta do 42. Już nie wkurzyła mnie ta cena tylko to że wersja za 32 pln nie zawierała zwrotu za akcję, a sposób w jaki strona jest skonstruowana (jej głupi konfigurator) powoduje, że dopiero po wypełnieniu wszystkiego dowiadujesz się co tak naprawdę zawiera ubezpieczenie.

Tak więc póki co oceniam, że ryzyko, że utknę po stronie słowackiej idąc wzdłuż granicy oceniam na mniejsze, niż 1/1000 i zatem zakup ubezpieczenia nieopłacalny, chyba że ubezpieczalnie się bardziej postarają w kwestii przejrzystości oferty lub ktoś wie gdzie mogę kupić ubezpieczenie ze zwrotem akcji chociaż do 50k za 30pln na 9 dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@paramite: No cóż, ja przeważnie biorę Signal Iduna, które w wersji podstawowej kosztuje 3,50 zł. Formularz po polsku, wypełnienie zajmuje może 2-3 minuty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paramite: union.sk jest dobre ale tylko dla Słowaków. Nie obejmuje w razie czego leczenia na Słowacji czy transportu do pl.
Ogarnij rankomat, brałem tam ostatnio też w tatry słowackie, bardzo czytelnie wszytko, łącznie z owu. Fakt, spędziłem z godzinę nad czytaniem owu różnych firm, wziąłem Axa za 4,5zł za dobę.
@paramite: Ja uzywam appki Skycash. Tam wyklikuje ubezpieczenie w jakas minute. OWU poszczegolnych agencji sa streszczone do kilkunastu najwazniejszych punktow.
Skycasha uzywam tez do kupowania biletow na zbiorkom i PKP.