Wpis z mikrobloga

Uczę swoją dziesięcioletnią córkę jak się robi obiady. Mamy już przećwiczone schabowe, mielone, rybę pieczoną, kurczaka (pierś pic rel, ale też udka i skrzydełka w rękawie). Do tego surówki, mizeria, buraczki, miks sałat. Frytki, ziemniaki. Z obieraniem ziemniaków ma problem, ale to nie jest wielki problem bo jakby nie patzeć dziecko ma 10 lat. Ja w jej wieku nie umiałam zrobić sobie kanapki, bo Nikt Mi Nie Pokazał Jak.
Mało tego, jak chciałam pomagać w kuchni to proszę, jak najbardziej, pomagaj, ale zaraz leciały teksty "no z ciebie to nic nie będzie", "no jak tak masz pomagać to już idź i nie przeszkadzaj". Odechciało mi się, a później wielkie zdziwienie, że nie pomagam. Kuchenki nie wolno mi było dotykać chyba do 14 roku życia, bo jestem debilem i spowoduję pożar.
Nauczyłam małą robić jajecznicę i jajka sadzone. Budzę się rano, ta wcina jajecznicę ze szczypiorkiem, kuchenka wyłączona, patelnia umyta, elo.
Dzisiaj sobie odwaliła takie kanapersy z bułką, szynką, serem, pomidorem, majezonem, szczypiorem a ma 10 lat, przypominam! Spoglądałam znad kawy na śniadanie z uznaniem.

Jak najlepiej wychować sobie samodzielne dziecko? Pozwolić.
Tu-mleko - Uczę swoją dziesięcioletnią córkę jak się robi obiady. Mamy już przećwiczo...

źródło: comment_1595109540mG33arCCfIfz49lIvWyrBf.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
@Tu-mleko O jak fajnie, że ktoś myśli o tego typu skillach swoich gówniaków. Ja potrafię pokroić pierś z kurczaka w kostkę i usmażyć, ugotować ryż i warzywa na patelnię do tego ogarnąć. I to tyle. Także winszuję.
  • Odpowiedz
@Tu-mleko: naucz ją jeszcze sprzatac, robić pranie, kosić ogródek i takie tam, jej sie sprzyda a ty bedziesz mieć spokój od obowiazkow xD
A tak na poważnie to bardzo dobre podejscie, sprawdza sie moja teoria ze dzieci jesli nie sa wychowane w dobry sposob potrafią to dostrzec i wychowują swoje dzieci lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ponurytraktorzysta: Umie sprzątać jak ktoś nad nią siedzi i patrzy. Umie robić pranie, ale muszę zamknąć drzwiczki od pralki, bo są przekrzywione. Na koszenie jest za mała i za słaba, tu trzeba więcej siły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 96
@Tu-mleko: ile bym dał żeby mnie rodzice czegoś nauczyli. Nie miałem dostępu do niczego, jako facet nigdy bym drewna nie rąbał gdybym siłą sam się do tego nie zmusił. Dopiero na studiach nauczyłem się np prac bo rodzice mieli #!$%@? ehhhh a najgorsze że ludzie się z takich śmieją a przecież to nie moja wina mimo że chciałem
  • Odpowiedz
@Tu-mleko
Ja swoje córki (~10lvl) oswoiłem już z młotkiem, śrubokrętem etc. Potrafią wymienić żarówkę i baterie w zabawce. Podstawy prowadzenia auta (siedzą na kolanach i kręcą kierownicą) + kurs na kartę rowerową. Na laptopach iOS, Ubuntu i Windows. I wiele innych. Nic mnie bardziej nie irytuje niż dziewczyna malepeta, życiowy nieogar.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Miałam penis w waginie i miewam do tej pory, a Ty?
@Poldek0000: Baterie wymienić umie, ale dobry pomysł żeby robiła też bardziej techniczne rzeczy. W internetach się orientuje na tyle, żeby ominąć kontrolę rodzicielską :P
@JakTamCoTam: Nie Twoja wina. Robiłeś co mogłeś i rób tak dalej.
@XkemotX: Nie. To niesamowite, że to zauważyłeś :D
  • Odpowiedz