Wpis z mikrobloga

WZP #6 (Wychodzę z przegrywu, odcinek 6)

Tydzień minął szybko i był pełen wrażeń. Miałem dni, kiedy pracowałem od rana do wieczora, a były takie, kiedy było trochę wolnego czasu i mogłem się skupić na sobie. Podczas przeprowadzki odkryłem starą gitarę klasyczną i stwierdziłem, że warto by nauczyć się grać. Staram się brzdąkać codziennie i sprawia mi to dużo frajdy.

O mnie: 28 lat, 185 cm, 82 kg, 24% BF

WYGLĄD
Naprawić plecy
Mogę się podciągnąć 3 razy. Jestem zachwycony postępami.

Zrobić 50 pompek
Brak postępów.

Schudnąć do 14% BF
Chyba najtrudniejsze zadanie. W biurze głównie siedzę w miejscu, ale staram się po pracy dużo spacerować. Jem też mniejsze śniadania, bo rano zwykle mam mniejszy apetyt.

Stanąć na rękach przy ścianie
Skoro doszedłem do minuty frog standa, to czemu by nie spróbować pójść kawałek dalej? Próbuję więc stanąć na głowie przy ścianie. Nie jest to przyjemne (czubek głowy trochę boli), ale da się przyzwyczaić. Następny mini cel: ustać 10 sekund po oderwaniu od ściany.

Zrobić pełny skłon z prostymi plecami
Brak postępów. Głównie się rolluję.

FINANSE
Zabezpieczyć oszczędności
Mało wydawałem w tym miesiącu - głównie na jedzenie, które przyrządzałem w domu. Oszczędności nie zabezpieczyłem, ale dorzuciłem.

Zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze
No comment.

Wyjechać za granicę
Co prawda jeszcze nie chcę zmieniać pracy, ale zainstalowałem sobie appki do zagranicznych ogłoszeń. Śledzić oferty nigdy nie zaszkodzi.

PODEJŚCIE
Mniej się przejmować
To, co mnie bolało u siebie, to brak takiej aktywności, którą bym robił tylko dla funu. Wszystko, czym się zajmowałem w wolnym czasie, było podyktowane jakimś celem. Ćwiczę, bo chcę dobrze wyglądać, uczę się języków, bo chcę mieć większe szanse na rynku pracy. Wszystko było efektem zimnej kalkulacji. Zacząłem grać na gitarze i wreszcie mam coś, co robię tylko dla czystej przyjemności.

Wyrobić pewność siebie
Czasami zbyt bardzo chcę być akceptowany przez grupę, i gadam jakieś głupoty, żeby być zabawnym. To tak nie działa. Nic na siłę.

#wzp #rozwojosobisty #przegryw #wychodzimyzprzegrywu
  • 7