Wpis z mikrobloga

@ZOOT: Szydło taki wielki polityk, mistrzyni i królowa Polski, co to, nie potrafi ograć eurokomuchów? Gdzie jej ogniste przemowy w parlamencie eurokouchozu? Czyżby straciła głos? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@ZOOT: Przeczytałem ten wpis dwa razy i nie mogę się nadziwić jak ordynarnie głupi on jest. Pewnie wyszło im, że mogą w ten sposób mówić do swojego elektoratu i jest to skuteczne. W ocenie czy ciemny lud coś kupi oni są akurat bezbłędni.
  • Odpowiedz
@ZOOT: to co się teraz #!$%@? jest tak nierealne ze gdyby w 2015 roku ktoś mi opowiedział że przedstawiciele tego kraju będą pisać na swoim tweeterze takie rzeczy, to bym nie uwierzył.

Całe szczęście że jesteśmy w UE i ktoś może jeszcze trzymać za mordę rząd
  • Odpowiedz
@ShineLow: tyle, że ona ma całkowitą rację. Arbitralne zasady przyznawania funduszy pod szczytnymi hasłami to nic innego jak wymuszenie.

To coś w stylu: prowadzisz biznes i twój kontrahent podstawia Ci weksel in blanko i mówi: podpisz, dzięki temu bedziwmy się bardziej lubieć.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: już napisałem w jednym ze wpisów, że przy zachowaniu pewnych warunków opuszczenie UE może być dla nas znacznie korzystniejsze zarówno z politycznego jak i gospodarczego punktu widzenia.
  • Odpowiedz
@niezebycos: nie mój drogi. Chodzi o to, aby inne kraje miały arbitralne środki nacisku na niepodległy rząd czyniąc go przy tym podległy. Zupełnie jak z wekslem in blanco, gdzie nie znasz sumy ani warunków kompletnie zdając się na łaskę i niełaskę kogoś innego.

Jeżeli ktoś nie ma noża na gardle (a my nie mamy) to się czegoś takiego nie podpisuje. Proste.

P.S. Z naszego punktu widzenia te negocjacje mogą się
  • Odpowiedz
@niezebycos: nawet tego excela poprawnie czytać nie umiesz. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej dostają kraje Bałtyckie. I to one najwięcej stracą, gdybyśmy postanowili grać ostro.
  • Odpowiedz
@ShineLow: wracamy do początku dyskusji. Oni nam nic nie dają. To są pieniądze, które sami wpłacamy. Zgodnie z obecnymi przewidywaniami, najprawdopodobniej do tego funduszu więcej włożymy w ramach składek niż z niego dostaniemy. Dlatego zgoda na warunkowe wypłaty była by głupia.
  • Odpowiedz