Wpis z mikrobloga

Pacjent mustang 4.6 V8 z 07
Znika mi płyn chłodniczy w dużych ilościach
Zrobiłem test głowicy i wyszło ok koloru rozcieńczalnik nie zmienił
Z tego co szukałem na żadnym wężu nic poza wodą (pada) nie znalazłem. Zbiorniczek jest szczelny

Teraz sb siedzi w garażu i suszy żeby nic deszczu nie było i jak dalej bedzie sucho to już nie wiem

Na grupkach fb bede pisał jak już sprawdzę jw

Macie jakieś pomysły co jeszcze może być?
#mechanika #mechanikasamochodowa #mustang #samochody
  • 6
@Malistral: Uszczelka XD
A tak serio, to jak się rozgrzeje ciśnienie jest na tyle duże, że to nie muszą być ogromne pęknięcia w wężach. Miałem rozcięty wąż przy opasce w takim miejscu że nie było tego widać, a woda po prostu ciurkała strumieniem jak doszło trochę ciśnienia.
@Malistral rozgrzej auto porządnie i wtedy szukaj. Co do testu glowicy to wykrywa tylko obecność spalin w ukladzie chlodniczym. Nie przybywa Ci oleju ? Może masz przebicie na magistrali olejowej i wodnej? Czy auto nadmiernie dymi ?
@Malistral cieknie często z okolic pompy wody i obudowy termostatu. Przerabialem w 2 sztukach. Tak niewiele kapalo że nie zostawial śladów bo parowalo od razu I leciało tylko jak dostawał w #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Malistral nie lubie na forach jak znajduje zaczęty temat że coś nie tak a na końcu typ sb poradził i nie wiadomo co było nie tak
Więc u mnie zawiódł wąż chłodniczy który idzie między głowicami jalby po środku V
Do ściągnięcia dolot cewki i kalka kabli. Potem już wszystko na widoku