Wpis z mikrobloga

Hadis od Mahometa na sobotę! O kobietach w piekle i ich inteligencji - to będzie arcyciekawe.

Pewnego razu Posłaniec Allaha wyszedł do Musali (aby ofiarować modlitwę) IdalAdhi albo modlitwę Al-Fitr. Wtedy przeszedł obok kobiet i powiedział "Kobiety! Dawajcie jałmużnę bo widziałem że większość mieszkańców ognia piekielnego to wy (kobiety). One spytały "Dlaczego tak jest O Posłańcu Allaha? On odpowiedział "Często przeklinacie i jesteście niewdzięczne waszym mężom. Nigdy nie widziałem kogoś bardziej ułomnego w inteligencji i religii (może chodzi o religijność?) od was. Niektórzy z was mogą sprowadzić na manowce ostrożnego, rozsądnego człowieka". Kobiety zapytały: " O Posłańcu Allaha! Co jest ułomnego w naszej inteligencji i religii?" On odpowiedział: " Czy świadectwo dwóch kobiet nie jest równe świadectwu jednego mężczyzny?" One odpowiedziały twierdząco. On powiedział: "To jest ułomność w jej inteligencji. Czy nie jest prawdą, że kobieta nie może się modlić ani pościć w okresie menstruacyjnym?" Kobiety odpowiedziały twierdząco. On powiedział: "To jest ułomność w jej religii".


Źródło: https://sunnah.com/bukhari/6/9

Podejrzewam że dzisiejszych czasach jest jeszcze więcej kobiet w piekle niż za czasów Mahometa. Echh #rozowepaski , co by powiedział Prorok o was i o waszej inteligencji gdyby widział że szukacie atencji na wykopie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @salamander-kwarcowy na pewno Ciebie to zainteresuje ;)

#islam #religia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #feminizm #4konserwy #hadisy
  • 1
co by powiedział Prorok o was i o waszej inteligencji gdyby widział że szukacie atencji na wykopie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hansschrodinger:

Pewnie by strzelił sobie w łeb. Przecież to była typowa manipulacja. One tez wtedy mogły powiedzieć że świadectwo jednej kobiety jest równe świadectwu dwóch mężczyzn. Jak mieliby to sprawdzić? Nie sprawdziliby.

Chłop wymyślił jakąś teze, reszta to łyknęła i tak poszło ( ͡° ͜