Wpis z mikrobloga

Czy kawa coś jeszcze wpłókuje oprocz magnezu?

Czsami jak sie jej wiecej napije, to czuje sie senny i ogolnie bez życia. Wziąłem sobie żelezo i troszke jakby pomogło.

Magnez tez wczesniej bralem jak cos, ale brak magnezu ma u mnie inne objawy - ból głowy, wiec nie w tym rzecz

#medycyna #zdrowie
  • 10
@EzahNomel: Nie jest zaden mit. Gdzie przeczytales ze to mit?

Wiem z doświadczenia ze to prawda. Jak nie zazywam magnezu, to np. po drugiej kawie, boli mnie głowa. Jesli w dniu wypicia kawy zazyje magnez to nic mi nie ejst. A nawet jak mnie ta glowa zacznie bolec to po magnezie przestaje, o ile to neiwielki bol
@lastro: idealny przykład efektu placebo.
Magnez nie wypłukuje się na pewno od jednego razu i na tyle aby wywołać jakie kolwiek efekty 10 minut po wypiciu czegokolwiek i na pewno nie da sie go uzupełnić tak o w 10 minut haha

Poza tym pierwsze slysze zeby niedobor magnezu powodował bol glowy xd

Wpisz w internet nie wiele trzeba szukać na ten temat. Mnóstwo lekarzy i ludzi światłych juz obalało ten mit
a wiesz, że magnez nie uzupełni się w ciągu 30 minut od wzięcia tabletki, tylko trzeba dłuższego przyjmowania? :)


@tetris795: Przeciez jest jakas okrslona dawka dziennego zapotrzebowania. Moze nie 30 min, ale w godzine pewnie sie cos wchłonie. Gdy zazywam magnez, to nie mam takich problemow i koniec.

Zauwzylem tez ze jak nie chodze na silke, to moge wiecej dni pod rzad pic i nic mi sie nie dzieje(do czasu) A