Wpis z mikrobloga

Co myślicie o kierunku informatyka i ekonometria?
Warto na niego iść? Spotkałem się z opinią że jest dość łatwy. Czy można z niego wyciągnąć wiedzę programistyczną i ekonometryczną przydatną później w pracy? Jak z wykładowcami?
#agh
  • 5
@Paineq20: na studiach IT liżesz po trochu każdy język, dzięki temu możesz wyczuć, który najbardziej ci pasuje, ale żeby się czegokolwiek tam nauczyć to musisz faktycznie "studiować", czyli siedzieć samemu i kuć kuć kuć
@Paineq20: w sumie też się zastanawiam nad tym kierunkiem, podoba mi się, że ma też coś z ekonomią. Patrząc na Syllabus informatyki jakoś dużo tam nie ma, ale bądźmy szczerzy, jeżeli chce się mieć dobrą pracę po studiach, to trzeba też mieć trochę samozaparcia do nauki poza studiami.
@AlexRk: to nie kierunek informatyczny, który ma coś z ekonomią, tylko kierunek ekonomiczny (z naciskiem na ekonometrię), który ma odrobinkę coś z informatyki. To co opisujesz oferuje np. UEK na informatyce stosowanej i tam rzeczywiście jest informatyka z dodatkiem ekonomicznych przedmiotów

@Paineq20: przez chwilę sam chciałem iść na ten kierunek, ale z tego co się dowiedziałem to nie warto jeśli jesteś nastawiony na informatykę i programowanie. Nie ze względu na