Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od jakiegoś czasu bardzo "lubię" obserwować facetów w długich związkach. A w zasadzie nie tyle lubię, co zastanawiam się, co takiego dzieje się w małżeństwach, że w wielu przypadkach faceci, których znam, są w tych związkach nieszczęśliwi.

Jestem przed 30., pracuję w bardzo męskim środowisku i od jakiegoś czasu spotykam na swojej drodze facetów którzy dają wokół mocno do zrozumienia, że ich małżeństwa nie dają im satysfakcji. Kilka razy zdarzyło się na przykład tak, że poszliśmy i popiliśmy gdzieś ze znajomymi z pracy i w którymś momencie jeden z drugim się wygadał, że np. żony nie są już nimi zainteresowane i że czują się samotni w swoim małżeństwie. Bywa też czasami tak, że przy okazji jakiejś imprezy firmowej i alkoholu podbijają do mnie i ewidentnie sugerują, że gdybym była chętna na coś więcej, to oni są otwarci. Sama te rozmowy ucinam, bo a) jestem w związku b) nawet gdybym nie była, perspektywa seksów z żonatym facetem jest mało atrakcyjna - ale daje mi to materiał do myślenia o tym, czy rzeczywiście małżeństwo w pewnym momencie skazane jest na to, że facet będzie się oglądał za młodszymi koleżankami - lub aktywnie poszukiwał z nimi kontaktu.

Jestem z moim chłopakiem parę lat, zanim mnie poznał miał kilka lat na wyszalenie się, przez co jego "licznik" jest dużo większy, niż mój - co w zasadzie mnie cieszy, bo patrząc na to, jakie posty tu ostatnio czytam, faceci często żałują, jeśli nie przeszli przez taką fazę ruchania czego popadnie, kiedy byli młodsi. Małżeństwo jest jednak gdzieś na horyzoncie, a nie chciałabym w którymś momencie obudzić się na miejscu żon facetów wysyłających mi niedwuznaczne sygnały. Co sprawia, że facet traci zainteresowanie żoną? Wiek? Brak seksu? Co sprawia, że żona traci zainteresowanie mężem? Dzieci?

Chciałabym mieć kiedyś szczęśliwe, udane małżeństwo i chciałabym, żeby mój przyszły mąż też był w tym małżeństwie szczęśliwy i spełniony - bez szukania sobie 25-latek do sprowadzenia do łóżka. Jeżeli macie jakieś swoje przemyślenia o tym, co składa się na dobry związek i dobre małżeństwo (albo jakieś książki, filmy na YT etc.) to bardzo chętnie przyjmę i posłucham. Jeżeli macie jakieś własne horror stories i wiecie, co u Was nie wypaliło, to również bardzo chętnie się dowiem.

#zwiazki #seks #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f10b9b9e270c575295b9b84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 52
  • Odpowiedz
WiedźmińskaMurzynka: @whycantitbe: @Plp_:
@AnonimoweMirkoWyznania:
Tutaj koledzy wyżej dobrze mówią. Spotykalam sie juz z takim 23-latkiem który rzekomo sie wyszalał, mieliśmy o tym dokładnie taką rozmowe. Powiedział ze chce juz sobie wszystko układać. Nie zdążyłam sie jeszcze do niego dobrze zbliżyć, a on już nie wytrzymał ciśnienia w rozporku i jeździł na sam seks do innej. Jak teraz miałabym się za kimś rozglądać to za starszym facetem a nie
  • Odpowiedz
M.M.M.: Każdy związek jest ciut inny , ale są pewne podwaliny. Zaufanie i szczerość to nie ma dyskusji , każdy chce czuć się bezpiecznie. Szanowanie się na wzajem i nie zawłaszczanie partnera na wyłączność, zdrowo jest gdy każdy ma swoje osobne a czasem trochę wspólne grono znajomych, swoje pasje i zainteresowania. Miłość i słowa w sercu "nie opuszczę cię aż do śmierci". W związkach bywa różnie są złe dni są i
  • Odpowiedz
WierzgającaBaba: > @AnonimoweMirkoWyznania: A na czym polega bycie/bądź nie bycie demonem seksu? Na czym polega to, że mimo, że twoja żona nie jest tym demonem, to w łóżku jesteś w pełni usatysfakcjonowany, i jest między wami ogień?

@Krynicka: Chodzi o to, że w swoim życiu miałem kobiety dużo bardziej wyuzdane i szalone. No, ale jednak nie przeszkadza mi to, że moja żona jest mniej, bo tak też mi jest
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się że "wyszalenie się" nie istnieje.

Jak ktoś ma taki charakter że lubi imprezki, lubi poznawać nowych ludzi i lubi szybki seks, często zmienia partnerów to taki sam będzie nawet w związku czy małżeństwie. Taka osoba będzie się nudzić w związku/małżeństwie i będzie ciągnęło do nowych przygód, do imprez i nowych doznań.
Jak ktoś troszkę zamula i niezbyt lubi szaleństwa czy imprezki to taka osoba będzie bardzo szczęśliwa
  • Odpowiedz
@Jonn: nie zgodzę się.
Znam związki że stażem ponadtrzydziestoletnim, gdzie ludzie się kochają i są naprawdę szczesliwi.

Sama jestem jedynie 12 lat i też jest super na wszystkich płaszczyznach. Kiedy wersję Ciebie na pewno się popsuje?
  • Odpowiedz
Jak teraz miałabym się za kimś rozglądać to za starszym facetem a nie takim dzieciuchem


@AnonimoweMirkoWyznania: Boze, tak, lepiej stary dziad, byle samiec alfa z powodzeniem ktoremu juz spadl testosteron i fajka nie staje, niz gosc ktory nie #!$%@? nigdny na lewo i prawo i po prostu chcialby miec rodzine. Co wy macie we lbach.
  • Odpowiedz
CzarnaRozowypasek: @Krynicka: Takie niezbyt wysublimowane - jakiś seks w miejscu publicznym czy np. szybki lodzik. Btw. moja żona np. nie zrobiła mi nigdy loda tak, żeby doprowadzić do wytrysku. Po prostu dokończyła ręką lub skończyło się seksem. Co prawda może i mi tego brakuje, ale skoro ona nie lubi mieć spermy w buzi to rozumiem i akceptuję.

Jak to wygląda np. u Ciebie, robisz loda z połykiem czy po prostu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 41 lat, 22 lata w zwiazku, 11 lat po slubie

obie strony musza chciec, obie musza cos dawac od siebie
i seks musi byc dobry i w miare czesty
to tak na szybko

a jakby opisac? na pewno brak problemow finansowych pomaga, na pewno jakies wspolne zainteresowania pomagaja, ale tez i paczka kumpli/kumpel gdzie druga strona moze wyskoczyc i sie z nimi spotkac a nie siedziec ciagle w domu
do
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeden istotny bledny wniosek, ktory kobiety wysnuwaja po zdradzie z mlodsza - "#!$%@? wymienil mnie na mlodsza". Oczywiscie, trafia sie zalosne gnoje, ktors tak zrobia, ale generalna zasada jest to, ze faceci lubia kobiety FAJNE, z ktorymi mozna bez spiny pospedzac milo czas - i czy ta kobieta bedzie miala 23 lata czy 33 to juz ma drugorzedne znaczenie. Niejeden zdradzil ze starsza, brzydsza, grubsza - zwyczajnie dlatego, ze chwile
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z rozmów, które przytrafiły mi się na tinderze z takimi "nieszczęśliwymi w małżeństwie" facetami, szukającymi kogoś na boku rysuje się następujący obraz przyczyn:
- przede wszystkim oczekiwania co do małżeństwa a jego rzeczywistość stanowczo się rozminęły. Bo okazało się, że małżeństwo obok wszystkich rzeczy, które są ok, to codzienna nuda i rutyna, drobne i większe problemy, a przede wszystkim poczucie, że już "zawsze" będzie tak samo i "zawsze" będzie się
  • Odpowiedz
@Xysz: Głupota. "Fajnych kobiet się nie zdradza". To dlaczego Johnny Depp zdradził fajna żonę z toksyczna borderka? Tak samo jakby powiedzieć"fajnych facetów się nie zdradza". Nieprawda. To fajni ludzie nie zdradzają.
  • Odpowiedz
@KatpissNeverclean: Zauważam różne mechanizmy zdrady - częściej u mężczyzn, którzy mieli małe doświadczenie seksualne (bądź zerowe, przed związkiem), i oni mają na tym punkcie kompleks. Czując się "niewyszaleni".
Bądź ruchacze, którzy się szybko nudzą.
Nie zgodzę się jednak z tym, że facet, który miał dużo partnerek, lubi poznawać nowych ludzi, zawsze będzie taki sam. Jeden z przedmówców opisywał samego siebie, że był taki w wieku 19-25. Być może to, że nic
  • Odpowiedz