Wpis z mikrobloga

Znajomy zawiesił ltd, pobiera furlough na slupa(asystentkę) I pracuje w pełnym wymiarze dla agencji. Szczegółów nie znam. Także niezła kapuche trzepie. Dojadą go?
Inny zaś siedzi na furlough choć mógłby spokojnie pracować.
Nie że tam mnie dupa pieczę, tak z ciekawości pytam.
#uk
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiek_malpa_z_ochrony: też byłem na furlough I przepracowałem w tym samym czasie 8 tygodni dla agencji. Wyższy podatek do zapłacenia, ale tak warto. I to jest jak najbardziej legalne. Co najlepsze, jeżeli jesteś zatrudniony w kilku firmach, i każda z nich wyśle cię na furlough, to Z każdej dostajesz zasiłek.
A kwestia słupów niech dojeżdżają ich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dansann: zaczynając pracę w drugiej firmie dostałem po różnym taxcode na każdą z nich. Finalnie wychodziło, że zacząłem płacić więcej. Bo wiem ile płacą mi normalnie przy kodzie 1250. Aktualnie został mi taxcode 532T na firmę, w której pracuję, a na magazyn w którym pracowałem miałem 717L. Finalnie ustawiają one razem kwotę wolną na 1250. Ale też płaciłem nieco więcej taxu. Nie tyle co przy BR, ale więcej.
Skończyłem tam pracę
jakie te waly kreca


@tomislawniepelka: 250 milionów "źle" zaksięgowanego zysku na koniec roku rozliczeniowego spowodowało znaczny wzrost cen akcji i po ich sprzedaży dało dyrektorom z mojej firmy ok 2 miliardów do własnej kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Bo milion rocznie plus premia +/- 4% w akcjach to za mało.
Na niższym poziomie - dyrektor 100k+ majątek firmy sobie wyprzedawał i na
@gonzo91 podatek jest szacowany w ciągu roku, nie jest nigdy pobrany idealnie.
Jak zobaczysz payslip z czerwca i np lutego to możesz zobaczyć, że przy tych samych zarobkach masz inny podatek zabrany. Zakładam, że masz różne wypłaty co tydzień/miesiąc, a nie idealnie takie same.

Tax BR oznacza basic rate, a więc standardowa stawkę, jedynie nie wlicza się kwoty wolnej o podatku przy takiej wypłacie.

Bo mając dwie prace najlepiej w jednej utrzymać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dansann: znowu nie masz racji. Z uwagi, że robię co tydzień tyle samo godzin moje kwitki wyglądają co tydzień tak samo. I wyglądały tak pół roku temu. Zarobki z mojego głównego stosunku pracy to ~24k per year.
Zaczęło się zmieniać jak mi zaczęli mieszać z taxcode, w przyszłym tygodniu myślę że już powinno być wszystko ok. A jak nie to będę dzwonił do HMRC.