Wpis z mikrobloga

@NieBojeSieMinusow: "Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: szowinizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu[5][6][7][8][9][10][11]."

no ta, wybitna prawica
  • Odpowiedz
@FotDK: ja bym się nawet nie starał im tłumaczyć, że nie mają pojęcia o polityce. Mi kiedyś chcieli wmówić, że hitler był lewakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziemba1 Przecież faszyzm był syntezą przeróżnych poglądów z przeróżnych ideologii politycznych. Socjalizm gospodarczy był oczywiście lewicowy ale przecież odwoływanie się do wartości narodowych, historii, tradycji, uważanie swojego narodu za lepszego od innych, to jest nacjonalizm, a nacjonalizm światopoglądowo jest uważany za prawicę. Nie bez powodu mieliśmy "narodowy socjalizm", te słowa coś znaczyły. Nie jest to stricte ani lewica ani prawica, lecz czerpie z obydwu stron.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Smutnekrzeslo @Trybun_Plebejski ja odnoszę się do genezy powstania faszyzmu którego założycielami byly osoby o światopoglądzie przedewszystkim lewicowy, socjalistycznym, syndykalistycznym i określające się jako rewolucjonaliści co jest zaprzeczeniem reformizmu prawicowego
  • Odpowiedz
@ziemba1:

ja odnoszę się do genezy powstania faszyzmu którego założycielami byly osoby o światopoglądzie lewicowym, socjalistycznym, syndykalistycznym i określające się jako rewolucjonaliści co jest zaprzeczeniem reformacji prawicy


A ja odnoszę się do działań i klasyfikacji tego sytemu, sporządzonego przez historyków i tak przez nich
  • Odpowiedz
@ziemba1: faszyzm, nie. Szczucie "faszyzmem", bo ubrales koszulke, ktora sie nie podoba komus z lewicy czy cokolwiek w tym guscie - tak.

Btw...
Ty nie byles jednym z klakierkow Andrzeja D.?
  • Odpowiedz