Wpis z mikrobloga

Mam w moim #volvo v50 (2006 rok) zwykle zarowki h7 (daja zolte swiatlo) czy jest opcja zamontowania zarowek ktore daja biale swiatlo? (Led czy cos) bez zmiany reflektora? Wydaje mi sie ze takie swiatlo bedzie lepsze podczas jazdy noca ...
#motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@loqq: LED nie, bo nie ma na to homologacji. Tzn. założyć możesz, ale nie ma na to homologacji i możesz stracić dowód. Jeśli kupisz badziewie, to też mogą #!$%@? świecić czy oślepiać innych na drodze. Dobre żarówki LED są dużo droższe od dobrych H7.
Żarówki H7 o białej barwie - tak. Są takie i to często w jakichś wersjach o mocniejszym świetle.
  • Odpowiedz
@loqq możesz kupić jakieś bright lighty czy coś w ten deseń. Jeśli jesteś jednak niezadowolony z jasności lamp to zwykle problemem jest zmatowiony klosz lampy i wypalony odbłyśnik. Oddaj do renowacji i będzie git. Nie montuj LEDów, bo są niezgodne z prawem i w razie dzwona możesz nie dostać kasy z ubezpieczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loqq: Ja mam H7 białe Philipsa, extra bright czy coś takiego, kupione za kilkanaście zł/szt w brico marche. Różnica w oświetleniu drogi nocą w porównaniu do żarówek no-name niesamowita. Volvo V40 2003
  • Odpowiedz
@loqq temat wałkowany ( ͡º ͜ʖ͡º) co jakiś czas to pytanie wypływa a ja żałuję że nie mam gotowego tekstu gdzieś w pliku do wklejenia ( ͡º ͜ʖ͡º) trudno , napiszę enty raz ( ͡º ͜ʖ͡º)

1.klosz homologowany do H7 czyli świateł halogenowych jest do nich i tylko do nich.

2.jesli kupisz LED "retrofit" czyli o trzonku
  • Odpowiedz
  • 1
@loqq nie słuchaj idiotow. Kup Ledy ale markowe Philipsa (polska ok 600zl ali 230zl) mają doskonale odcięcie jak zwykle halogenowe żarówki i dodatkowo odmładzają samochód. Diagnosta na stacji przy regulacji reflektorów sam przyznał ze po raz 1 widzi tak doskonale oświetlenie. Ponieważ z reguły ma doczynienia z sebami w e39 z Ali ledami za 7 dolców
  • Odpowiedz
4.niektórzy wstawiają LED retrofit u siebie bo mają soczewkę i twierdzą, że super odcięcie jest a pan Ziutek na stacji kontroli pojazdów podbija im przegląd - zgadza się, odcięcie jest, może i nie oślepia, ale nadal klosz niehomologowany do LEDów, inaczej się snop będzie układać świecić itp, trafisz na służbistę z drogówki i tracisz dowód plus mandacik


@snwptest: Cóż, mimo powyższego i tak będę polecał DOBRE żarówki ledowe (tak jak @
  • Odpowiedz