Wpis z mikrobloga

Koledzy, mam pytanie, myślę pociągnąć UTP cat5e na dystans około 120m.
Pytanie jest takie czy to będzie stabilne? Myślę to robić na trzy części podzielone, ze złączkami co około 40m. (Gdyby kabel padł to będzie łatwiej zbadać który odcinek, i na dodatek wygodniej będzie mi tak montować.
Pytanie czy uciągnie to dane? Czy są sposoby aby wzmocnić sygnał? Słyszałem o jakisch wzmacniaczach działających na POE. Drogie to i czy warte kupna? Jak to by działało w przypadku przekazania się i (dwa routery połączyć chce), nie do kamer itp.

#siecikomputerowe #sieci #lan
  • 20
160m ftp w jednym odcinku i działał tak sobie radośnie przez 10 lat, dyndając na słupach?


@DaneOsobowe: a ile tam miał wynegocjowane albo ustawione na sztywno 10Mbps half duplex? Do tego też jest różnica pomiędzy ciągłym przewodem, a połataną sieczką która #!$%@? odbiciami.
@DaneOsobowe:
Dzięki stokrotne. Wypróbuję te metodę. Kupię jakiś tani switch co mało potrzebuje zasilania i spróbuję zrobić jak mówisz.

@brokenik:
Nie chcę w koszta iść. Już dałem trochę kasy na kabel i rurkę izolacyjna (w ziemi pójdzie kabel) aby jakiś kret nie rozwalił kabla.
Chyba że to niedrogie i zadziała bez kombinacji...
sygnałowe 1,2,3,6, więc niebieskie i brązowe możesz dać na zasilanie


@DaneOsobowe:

Jeszcze jedno pytanie, chcę się upewnić, że dobrze rozumiem: zasilacz mam podpiąć w domu i dwoma parami żył puścić napięcie do switcha który będzie w połowie linii? Na takim dystansie pociągnie ten prąd stały po kablu?