Wpis z mikrobloga

#pytaniezdupy Przeglądałem ten wykop i w związku z tym mam do was pytanie. Czego mogę żądać od urzędasów? Czego nie mogą mi odmówić?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ryuuzaki: Nie wiem, jak znam urzędników to wymyślą jakąś finezyjną wymówkę, coś o niegospodarności i takich tam. Zawsze coś wymyślą. ZAWSZE.
  • Odpowiedz
@ryuuzaki: Tak w skrócie: Urzędnik instytucji publicznej musi odpowiedzieć na poprawnie napisany wniosek w ciągu 30 dni, w szczególnych przypadkach do 90(z wczesniejszym powiadomieniem). Musi udostępnić informację publiczną o jaką prosisz. To tak w skrócie, z tych ogólnych rzeczy. Polecam zapoznać się z Kodeksem Postępowania Administracyjnego, jeżeli chcesz takie rzeczy wiedzieć.
  • Odpowiedz
@ryuuzaki: Ogólnie do urzędników się wnioskuje a nie czegośżąda. Odstępstwem od tej sytuacji jest sytuacja np. zagrożenia. Jeżeli zgłaszasz sytuację niezgodną z obowiązującym prawem (przykład z mojej piaskownicy; gałęzie wiszące sobie nisko nad ścieżką rowerową) to masz prawo żądać doprowadzenia do sytuacji zgodnej z prawem w trybie natychmiastowym.

Żądanie w innych sytuacjach jest raczej niegrzeczne, w tej konkretnej sytuacji... pasuje do piszącego ;)
  • Odpowiedz