Wpis z mikrobloga

Mostek 60mm do szosy, bardzo #!$%@? będzie to wyglądało? Mam teraz 90mm ale chciałbym krótszy bo jestem za bardzo wyciagniety. Czy są jakieś fachowe argumenty przeciwko takiemu rozwiązaniu?

#szosa
  • 9
@mateoelo: To zależy, fachowych argumentów żadnych nie ma, chociaż niektórzy mówią, że skrócenie mostka może wpływać na pojawianie się zjawiska "shimmy", bo ogólnie środek ciężkości z przodu przenosi się za oś koła w kierunku tyłu, ale nie wiem, czy rzeczywiście to jakieś powszechne, czy może tylko próba uzasadniania naukowego jednej z zasad loży velominati ;P
@4x80 z tym już próbowałem mam sporo przesunięte a nie chce za bardzo żeby nie pedałować za dupa, ogólnie da się jeździć ale ciężko z górnym chwytem na klamkach bo czuję się jak Superman
@mateoelo: im krótszy mostek tym rower staje sie mniej stabilny (jeśli chodzi o szose). Spróbuj może zmienić kierownice na weższą (38?). Polecam też rozciąganie sie przed każdą jazdą (ja na jednym z rowerów mam mostek 115mm i jak sie nie rozciągnę/rozgrzeje to czuje sie wyciągnięty. Potem jest spoko)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateoelo: ja zmieniłem teraz z 9 na 7cm, czekam jeszcze na 6cm.
Rozciągać się, ćwiczyć. Mostek kupisz za tanio, kiere z mniejszym reachem to już wiecie zabawy.
Po prostu jeździć i obserwować :-)
@NuclearCycling co do owijki i ustawienia klamek to jest teraz idealnie
@Aczo kiere mam teraz stara jeszcze 27mm i właśnie ja chciałbym wymienic ale mam już kupiona nowa z deca
Ogólnie rower jest składany przeze mnie bardzo budżetowo dlatego mam ramę accent Shannon crossowa i niestety jest trochę za długa, do tego manetki z mtb ale jeździ się na nim naprawdę dobrze, tyle że wiem że jestem za bardzo wyciagniety