Wpis z mikrobloga

Witam, czy istnieje mapa która pokazuje istniejące buspasy / DOP? Szukam, szukam i nic liczyłem na OSM. Z nawigacji póki co chyba tylko Waze ma tryb auta elektrycznego, który mam nadzieję uwzględnia bus pasy, tylko nie bardzo jest jak to podejrzeć, więc nie wiem czy mają aktualną bazę. Mapy googla też nie dają supportu elektrykom. Na ten moment najbardziej interesuje mnie mapa Poznania.
Ktoś, coś?
#openstreetmap #osm #elektryczny #leaf #tesla #poznan #buspas #buspasy
  • 10
  • Odpowiedz
@archive: niby są, ale nijak tego nie widać na mapach, ktoś kojarzy jak to wyglądać powinno na tej mapie?
A ta przeglądarka dla Poznania mapa w odcieniach szarości i jakieś pojedyncze linie koloru niebieskiego i zielonego ale nie wiem co oznaczają bo w tych miejscach nie ma bus pasów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michoopro: na których mapach nie widać?
Nie znam poznania, jeśli w zaznaczonych miejscach nie ma buspasa to chyba niedobrze.
W osm sam możesz zrobić poprawki.
  • Odpowiedz
@archive: Nie widać na mapach OSM, sęk w tym że nie jeżdżę po całym Poznaniu, a w piątek będę chciał pojechać w część której zwykle nie odwiedzam i fajnie byłoby móc gdzieś sprawdzić czy można liczyć na jakieś buspasy.
  • Odpowiedz
@michoopro: Styl czy render na https://www.openstreetmap.org/ nie pokazuje wszystkich informacji które są na tych mapach, tylko takie które ktoś tworzący ten styl uznał że będą przydatne dla przeciętnego człowieka. Jak ktoś się zna (ja nie) to można z tej bazy wyciągnąć rzeczy, które Cię interesują - np. w formie takiej przeglądarki.

A wracając do Twojego przypadku, jeśli te dane dla Poznania są złe, to nie znam innej przydatnej dla Ciebie strony/mapy.
  • Odpowiedz