Wpis z mikrobloga

@patatier: Żydzi (dosł. „chwalcy Jahwe” lub „czciciele Jahwe” z hebr. Jehudim, יהודים, jid. Jidn, ייִדן, ladino ג׳ודיוס Gjudios) – naród semicki, zamieszkujący w starożytności Palestynę (określany wtedy jako Hebrajczycy albo Izraelici), posługujący się wówczas językiem hebrajskim, a w średniowieczu i czasach nowożytnych mieszkający w diasporze na całym świecie i posługujący się wieloma różnymi językami w rezultacie czego nie stanowią jednolitej grupy religijnej i etnicznej.
@patatier: szkoda mi na ciebie czasu typie bo nie łapiesz za bardzo. Nie wiem która część jest nie zrozumiała "Nie" czy "chcemy" czy "Żydów". Ale jeśli nie rozumiesz związku przyczynowo skutkowego pomiędzy takimi tekstami to zobacz sobie jak traktowali brytyjczycy polaków po populistycznej kampanii brexitowej.
@patatier: nie widzisz zależności pomiędzy tekstem "nie chcemy narodowości/religii" a atakami na narodowość/religie?
Jeśli tego nie rozumiesz to poza świeżą historie polaków w UK proponuję zainteresować się poniższymi tematami (a szczególnie ich początek):
Ludobójstwo Ormian
Apartheid białych farmerów w RPA
Ludobójstwo Wandejskie
Rozpad byłej Jugosławii
Ludobójstwo Polaków na Wołyniu
I oczywiście Holokaust (myślisz, że Hitler wygrał wybory w 1932 bo mówił, że będzie gazował żydów w obozach śmierci?)
@benko coś nadto jesteś zafiksowany na pouczanie innych. A mógłbyś się obejść bez zbędnego, uporczywego wpierania innym niezrozumienia. Ja zwyczajnie nie widzę sensu w wyciąganiu fałszywych wniosków. A takie wyciągnąłeś na początku, ale poprawiłeś się ostatecznie.

A co do samego związku jednego z drugim to jak chcesz go wykazać? inb4 własna obserwacja to nie dowód.
@patatier: z czym się poprawiłem? przecież od początku twierdzę to samo.
Podałem Ci kilka przykładów z historii gdzie nienawiść w stosunku do danej grupy społecznej skończyła się ludobójstwem. Każde z tych wydarzeń miało swój początek w szczuciu na grupę społeczną. Możesz też poczytać sobie co się stało w Kielcach w 1946 i jak to się rozpoczęło (słowo klucz - stereotyp!).

Słowa które mówi osoba w przetrzeni publicznej nie idą w próżnie
@benko no to widocznie jesteś z tych łatwiejszych do zmanipulowania skoro stwierdzenie "nie chcemy kogoś" rozumiesz jako "#!$%@?ć kogoś". To są właśnie fałszywe wnioski.

Życzę sukcesów.