Wpis z mikrobloga

#elektronika #motoryzacja #samochody #kamerasamochodowa
Hej, chce zamontowac kamerke na stałe w samochodzie. Kabel sobie schowac pod plastikami ale żeby nie zajmować gniazda zapalniczki pomyślałem zeby dolutować drugie gniazdo (zdjecie) do niego podpiąć ładowarke samochodowa na 5V i do niego kabel USB od kamerki. Calosc upchac za radiem, za plastikami. Czy ktos juz takie czary odprawiał? Czy to się bedzie bardzo grzać? Kamerke jaka chce podpiac to Xiaomi 70mai Pro a ładowarka 12v-5v to ta z tego zestawu.
fake9406 - #elektronika #motoryzacja #samochody #kamerasamochodowa
Hej, chce zamonto...

źródło: comment_1594741054joAYBsOUfDLU8dO2BBeGpO.jpg

Pobierz
  • 10
@fake9406: możesz też użyć bypassa do bezpiecznika, wybierasz jakiś gdzie masz zasilanie po zapłonie i go wpinasz w miejsce bezpiecznika, wtedy w bypassie masz dwa miejsca na bezpiecznik, jeden jako zabezpieczenie kamerki, drugi jako zabezpieczenie wcześniejsze. Masę bierzesz z jakieś śrubki, i całość możesz zrobić bez lutowania, estetycznie, bezpiecznie i bez wpinania się w istniejące obwody
@fake9406 Jak wyżej, ja zrobiłem u siebie w dwóch autach bypassem. Wyprowadziłem przewód od kamerki za schowek (bo mam #!$%@? bezpieczniki za schowkiem, debile z Monachium), przykleiłem sobie wewnątrz osobne gniazdo zapalniczki zasilane z bezpiecznika z prądem po zapłonie, zlutowalem z bypassem i wpiałem w to kamerkę.
@wam116 spoko spoko. Jeśli się ładowarka samochodowa nie grzeje tak bardzo to zrobię z tym drugim gniazdem i pomyśle o podciągnięciu plusa z Aku na jakimś bezpieczniku.
@fake9406 Jeżeli chcesz to robić za radiem to plus i minus nie będą najmniejszym problemem, chodzi mi tylko o to żebyś pamiętał o zmianie napięcia pomiędzy urządzeniami
Kiedyś po pijaku na szybko kolega podłączał navi, żeby miała stałe zasilanie po zapłonie. Dopiero po odpaleniu auta sobie przypomniał o co chodziło w uprawnieniach SEP XD z nas zodyn mu nie przypomniał, uznaliśmy że 300zl za navi jest tego warte XD