Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polskim kierowcom ten jakże prosty manewr sprawia tyle problemów?
Jeszcze niektórzy się nie wstydzą chwalić w internecie, że sobie z wyprzedzaniem rowerzysty nie radzą i sugerują, ze pełnoprawny pojazd jednośladowy im przeszkadza ¯\_(ツ)_/¯

Jak można posiadać prawo jazdy, badania, oc i tablice i nie umieć wyprzedzić jadącego 25-30 km/h pojazdu?

Nie potrafię tego zrozumieć. Ja nie mam takich problemów jak czasem z niechęcią siadam za kierownicą samochodu.

#rower #polskiedrogi #bezpieczenstwo #kierowcy
Pobierz reddin - Dlaczego Polskim kierowcom ten jakże prosty manewr sprawia tyle problemów?
...
źródło: comment_1594723426E3L1O9JPTkR2mb5mlnSBSK.jpg
  • 90
@Uapaczczcz: to fajnie xD

@reddin: bo część ludzi to głąby, ja nigdy tak nie robię, jak nie mam jak wyprzedzić, to jadę kawałek te 20 km/h za rowerzystą. Nie powiem żeby to było komfortowe, bo jednak takie wleczenie się irytuje, ale przecież nie będę narażał rowerzysty z tego powodu.
Z drugiej strony sami rowerzyści też często nie jeżdżą partnersko, mając do dyspozycji szerokie, ładnie wyasfaltowane pobocze, mogą zjechać żeby przepuścić
@Uapaczczcz: nie, twierdzę że Twój komentarz jest zwyczajnie idiotyczny oraz że wśród kierowców jest podobny odsetek ameb umysłowych, co w całym społeczeństwie.
Jestem kierowcą i jakoś nie pasuję do Twojego opisu - nigdy nie wyprzedziłem rowerzysty bez zachowania wymaganego odstępu 1 metra (a najczęściej jest to nawet 1,5-2 metry).

Edit: w sumie to nawet mniejszy odsetek, bo jednak duża część ameb nie zda egzaminu na prawo jazdy.
@reddin: Bo kierowcy (bez podziału na to czy samochodu czy traktoru czy wózka widłowego) są tresowani do zdania egzaminu w wordzie/pordzie i tyle, nic więcej.A że większości nie chce się myśleć dodatkowo na drodze i jeżdżą na pamięć to potem jakiekolwiek odchylenie od "normy" jest dla nich problemem nie do przeskoczenia.

Przykład z wczoraj:
Wracam zmęczony z basenu, ograniczenie 90km/h. Jadę 90. Gość za mną jakieś 10m od mojego zderzaka jeszcze
Pobierz Wyrewolwerowanyrewolwer - @reddin: Bo kierowcy (bez podziału na to czy samochodu czy ...
źródło: comment_1594726432bXIn0FTJOEotxsEiAgWfw1.jpg
Pełnoprawny pojazd ma opłacone OC i kierowcę znającego przepisy. Większość rowerzystów nie spełnia obu tych warunków.


@StefanEm: Jesteś w błędzie 2/3 rowerzystów ma prawo jazdy

Kierowcy mają prawo jazdy, OC, tablice, badania a są najczęściej winni. Rok 2019:
Wina pieszych 31.7% wina kierowców to 68,7%
Wina rowerzystów była w 36.7% a kierowców to 63.3%

Miej swój rozum a nie wykopkowy.