Wpis z mikrobloga

Hej, mam taki nietypowy problem. Zauważyłem u siebie, że mam duże problemy z prawidłową postawą (głowa opuszczona, opuszczone ramiona, zwisające ręce) - i nad tym zaczynam pracować. Niestety oprócz tego często trzymam niedbale dłonie, po prostu zwisają, nawet podczas gestykulacji lub chodu (coś jak tutaj w podpunkcie 1. zwiasająca dłoń: http://aleksandrapakula.pl/2019/04/04/jak-nie-podawac-reki/) Czy znacie jakieś ćwiczenia, które mogłyby pomóc mi się z tym uporać?
#mikrokoksy #silownia #fizjoterapia
  • 6
@largo10: Dobra wariacie, prawda jest taka, że praca nad sylwetką to ciągła sprawa. Nie zrobisz tego w parę miesięcy jak pokazują fizjoterapeuci na swoich profilach IG ;d Na to składa się wiele czynników - łącznie z aspektem psychologicznym. Jeżeli rzeczywiście jest jakiś problem z postawą(co najlepiej żeby stwierdził lekarz/fizjo) to warto udać się na parę sesji i nauczyć ćwiczeń/autokorekcji. Do tego uprawiać sporty, dbać o siebie i jak mikrokosy podpowiedzą -
@Matemit: @emasele: Dzięki za rady. Widzę, że przede mną dużo pracy i nie ma tak łatwo :d A jakiegoś fizjo, który w tym się specjalizuje faktycznie poszukam, chociaż dotąd nawet gdy szedłem z problemem dot. kręgosłupa do lekarza czy fizjoterapeuty to nikt na moją postawę uwagi nie zwracał :/