Wpis z mikrobloga

Mirki z #majsterkowanie ale też może #budownictwo no i oczywiście #rod , #jestsprawa do rozwiązania:

Właśnie dowiedziałem się, że od 15 lat (sic!) ktoś z ogródków działkowych notorycznie niszczy kłódki zakładane na rygiel bramy głównej. Szukamy teraz z zarządem ROD rozwiązania tego problemu, przy czym brama ma być otwierana raz w tygodniu.

Kłódka przed 1 lipca w nocy została zniszczona przez wpuszczenie kleju. Tak dzieje się na tej bramie od 15 lat. Jeżeli ma Pan jakiś sposób na wandali to oczekuję propozycji. Nawet kamera była nieskuteczna.


Jakieś pomysły? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bleck - Mirki z #majsterkowanie ale też może #budownictwo no i oczywiście #rod , #jes...

źródło: comment_1594712853qKGbEdrZlnxbtAIaqPuIZh.jpg

Pobierz
  • 21
@Bleck: może coś dospawać do bramy typu końcówka od szlabanu stosowanego w lesie ? Z jednej strony jest rura z gwintem, z drugiej "nasadka" o wiekszej średnicy z małym otworem gdzie wsuwa się taki z 30 centymetrowy klucz nasadowy o nietypowej końcówce. Za uja tego nie zaklei.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bleck: a ja zapytam z drugiej strony, bo sam jak kupiłem działkę to zarząd okazał się starymi #!$%@?, które myślą, że rządzą czymś i są kimś i mają pod sobą ludzi. A dlaczego raz w tygodniu otwierana i dlaczego posiadacze działek nie mają kłódki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OLLEKS:
a) to się rozwiązuje zakazem wjazdu i wyzwaniem służb, a nie karaniem posiadaczy działek
b) to się im przypomina, albo pod wieczór zamyka (u mnie brama jest otwarta i zamykana o 22:00 i są osoby za to odpowiedzialne, bo też kluczy nie chcieli dać)
c) chyba nie masz działki jak myślisz, że brama coś przeszkodzi złodziejowi xD
d) nie ciebie pytałem mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Profil_Internetowy: dokładnie tak jak napisał @OLLEKS
Ludzie parkują na alejkach całymi dniami i co chwila jakaś dostawa piachu, żwiru, drewna itp.
Ustalone jest że tego typu dostawy materiałów budowlanych czy innych większych rzeczy będą raz w tygodniu dozwolone, chyba że ktoś potrzebuje w innym dniu to już indywidualnie musi załatwiać.
Działkowcy mają swoje kłódki na swoich bramkach, ale brama główna jest jedna.
@Profil_Internetowy: I jeszcze jeden ponad to co dodał @OLLEKS.

Panisko nie po to kupiło passata kombi by drałować na piechotę z parkingu. Wszystkie, ale to wszystkie ścieżki byłyby zastawione samochodami bo gnoje podjeżdżałyby do samej bramki na swoją działkę. Codziennie. Byłoby a) rozjeżdżone b) zastawione i nieprzejezdne dla kogoś kto naprawdę ma potrzebę.

U mnie na ROD zrobili taki eksperyment i brama była bez kłódki. To potrafiły wieśniaki urządzać sobie
@Anoniemamowy @pawloxx @OLLEKS @PuszekNieGryzie @Profil_Internetowy @xxx12321_new @PolskiBumelant

Wołam wszystkich (obiecuję że pierwszy i ostatni raz) bo dostałem odpowiedź na mojego maila , sugestiami i pytaniami, oto ona:

ani jeden z tych pomysłow nie zda egzaminu. Egzamin może zdać jedynie kultura .

Straż miejska ani policja nie może ukarać mandatem. W czasie  funkcjonowania kamery pułapki facet zakrył sie parasolem i koniec.

Zablokować wjazdu nie można. Karać finansowo też nie. Wypowiedzenie dzierżawy w przypadku