Wpis z mikrobloga

Jestem trochę zafascynowany narcystycznym zaburzeniem osobowości. Jestem do tego stopnia tym zafascynowany że chciałbym poznać jeszcze jednego narcyza.. co nie powinno być trudne, zwłaszcza że wiem już jakich ofiar sobie taka jednostka szuka. Wejśc z tym w "relacje" aby to analizować badać i eksperymentować na tym. Nie ma możliwości skrzywdzenia takich jednostek, dlatego że nie są wstanie odczuwać bólu emocjonalnego, są jak maszyny, jak rzeczy w ludzkim ciele. Nie mają żadnych człowieczych cech. Na mają nic co czyni z nich ludzi. Ich człowieczeństwo zostało stłumione i zablokowane na poziomie niewolęcia, wyparte przez Fałsze Ja. Nie da się ich uleczyć. To są tylko iluzje ludzi, ale nimi nie są.

Gdy zdemaskujesz narcyza albo jesteś tego bliski, dla niego jest to odebrane jako sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia i włącza się u nich mechanizm przetrwania. Dla nich jest to kwestia życia i śmierci.
Mogłem tego doświadczyć z pierwszej ręki. Nie mając o tym pojęcia i nie rozumiejąc tego co się dzieje ale ogrom tego co się wydarzyło w ciągu kilku godzin sprawił, że uznałem, że sytuacja jest zbyt absurdalna chora i za bardzo #!$%@? i dla własnego bezpieczeństwa zerwałem wszelaki kontakt. Kiedy nagle pojawiają się osoby trzecie, groźby a nawet policja. Wiedziałem że coś tutaj jest bardzo #!$%@? nie tak... zwłaszcza kiedy kilka dni wcześniej ów osoba pisała ci dobranoc, czy chciała się zbliżyć, pisać i dalej utrzymywać kontakti, a nagle okazuje się że ją nękasz od długiego czasu oraz jesteś niebezpiecznym dla otoczenia potworem którego należy zamknąć..

Po czym ? Po przypadkowym pokazaniu narcyzowi tym kim jest, po przypadkowym zerwaniu maski "fałszywego ja"
A co tragiczne w tym wszystkim to to, że narcyz faktycznie szczerze wierzy w swoją wersję rzeczywistości.

Dzięki bogu za rozwój technologii gdzie nie trudno o dowody na coś.
I zajmują, bo mają pole do popisu. Manipulują, napuszczają jednych na drugich, wykorzystują ludzkie słabości by osiągać własne cele. Ich celem jest podziw dla ich osoby.
Nie posiadają empatii, nie znają słowa przepraszam i nigdy nie przyznają się do błędu, jeśli te słowa usłyszysz od narcyza, to tylko dlatego, że narcyz przekalkulował zyski i straty, oraz oczywiście nie był szczery. Cały wszechświat musi się kręcić dookoła nich. Narcyz zrobi ciebie w całym otoczeniu wariata. Odetnie ofiarę od znajomych, często psuje relacje ofiary z jego rodziną, bo po kryjomu urabia ofiarę na psychicznie chorą. W otoczeniu zawsze pomocny, miły, dobroduszny, że nie raz usłyszymy: "co ty od niego chcesz? Przecież on jest taki super, tylko ty masz chory łeb!"
Gdy idzie tobie źle - on się cieszy, ego wzrasta, jest dumny jak paw. Knucie intryg to jego domena.
Narcyz to wampir energetyczny! Oj jeszcze dużo by pisać. Każdy z nich zasługuje na Oscara za grę aktorską. Każdy kto przeżył wie o czym mowa :)
Nigdy więcej, bo ciężko pozbierać się po zgliszczach, jakie narcyz zostawi po sobie.
#psychologia #korwin #mariuszmaxkolonko #powalilogonamaxa
Sattva - Jestem trochę zafascynowany narcystycznym zaburzeniem osobowości. Jestem do ...

źródło: comment_15946476676WwGH7r30DBCTWmpPKbjnh.jpg

Pobierz