Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie trochę pisanie, że Ci co głosowali na Dudę zostali przekupieni przez 500+, 13 emeryturę albo, że uciekam, bo nie będę na to pracował.

Wcześniej nie przeszkadzało, że pracowaliście i żadnych profitów dla ludzi, tylko pracowaliśmy na wszystkie profity dla tych co przy korycie byli?

#wybory
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kris153: Pozwolę sobie skomentować ten post używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się właśnie zapoznałem.
  • Odpowiedz
@Kris153: Naprawdę myślisz, że te wszystkie programy socjalne, redystrybucja, przekupywanie wyborców, to zostały zasponsorowane z tego co wcześniej brali politycy dla siebie? To jest jakiś opłacony komentarz, czy naprawdę można być tak zaślepionym na rzeczywistość?

Pieniądze które zostały rzucone dla ludzi pochodzą albo z większego łupienia podatników, albo z łupienia samorządów, albo z cięć budżetowych istotnych dla funkcjonowania państwa projektów. Na przykład z budowy dróg, poprawy sytuacji hydrologicznej, inwestycji w naukę.
Takie projekty nie dadzą ci natychmiastowej poprawy, tylko stopniowe zwiększanie efektywności w funkcjonowaniu państwa, gospodarki i społeczeństwa.

Jeśli robisz cięcia w istotnych projektach, to obniża się innowacyjność i konkurencyjność naszej gospodarki. Gdy podwyższasz podatki to tłamsisz biznes. Skutkiem tego jest marnotrawienie potencjału naszego narodu, a czasem wręcz staczanie się w
  • Odpowiedz