Wpis z mikrobloga

Umiejętność gaszenie pożaru daje cokolwiek przy graniu z dużą gaśnicą? Mam 4 perkową załogę na T57 i nie wiem w co dalej lecieć, wszystkie najważniejsze skille już mam i nie wiem czy iść w jakieś mierne umiejętności typu kontrolowane uderzenie, czy maskowanie/gaszenie?
#wot #worldoftanks
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vomalio: t57 to nie jarająca się maszyna, a przynajmniej nie moja. Lepiej zamiast tego daj gaśnice automatyczną. Nie wiem co masz na dowódcy ale zapewne BIA, naprawa, 6 zmysł, ja polecam zwiad i rozeznanie w sytuacji. U celowniczego wszystko oprócz maskowania, gaszenia i zbrojmistrza. Kierowca obojętne poza gaszeniem i maskowaniem. Ladowniczy niech zostanie gaszeniem i maskowanie :) ja tak polecam. Ja już się zastanawiam na 6 perkiem bo mam końcówkę 5,
@Polski-Polak-Siema-PL: też się niby nie jaram, ale za dużo nim nie grałem. Właśnie ogarnąłem że dowódca to też radiooperator, a nie mam maks zasięgu widzenia, to chyba rozeznanie byłoby idealne. Wyznaczony cel na HT to też mało sensu ma imho, po prostu po 4 perkach na większości załogantów nie ma co brać :/. Niby można na kierowcy wziąć hamowanie sprzęgłem, czy kontrolowane uderzenie, ale znów - to praktycznie nic nie daje.
@vomalio: Patrząc na moje doświadczenia, to bez perka na gaszenie jaram się za pół hp na lekkich. Z 80% gaszenia jaram się za 20% hp. Na 260 (czołg pochodnia) z full gaszeniem pale się za 250-300 dmg na klanówkach, a on ma 2100 hp. Do tego nie tracę praktycznie żadnych modułów w pożarze, a pożar bez gaszenia to praktycznie pewny rozwalony magazyn amunicji, silnik itp. Gaszenie na fulla na 2 załogantach
@Bioenergoterapeuta: czyli pomysł jest taki żeby pograć trochę T57 z racjami i przy okazji dozbieram expa (bo i tak mam teraz niecałe 30% na nowym perku) i zobaczyć czy się pali, bo te 30% i tak dużo mi nie da.
Rozeznanie czy gaszenie? Mam zwiad (wiem już że lepiej brać rozeznanie, ale nie będę resetował) i 430 zasięgu widzenia
@vomalio: Dowódca rozeznanie, reszta gaszenie. Na 67% gaszenia na 3 załogantach będziesz mieć tak jakby połowę tej umiejętności. To już daje dosyć dużo w przypadku pożaru. Naprawiaj zbiorniki paliwa i zapalisz się może raz na 50 bitew. Natomiast korzyści z racji bojowych na magazynku są kolosalne. 20m więcej zasięgu widzenia, 1s mniej przeładowania, większa celność, lepsza stabilizacja, a nawet na mobilności da się to nieco odczuć.
@vomalio: Ja na niektórych czołgach gaszenie dałem już jako trzeci perk, bo więcej dają mi racje na medach/ht niż te gównoperki do celowania. Jak masz przykładowo rozrzut przy obrocie wieżą 0.15, to perk strzał z biodra nawet nie zniweluje tej wartości do 0.14. A racje bojowe spokojnie zbiją to o 0.01. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bioenergoterapeuta: te perki są #!$%@? XD szukałem jakiś czas temu strony gdzie byłyby wypisane te wartości z perków do celowania i nie mogłem znaleźć, nawet w porównywarce nie dają tych perków. Na T57 działo jest takim rozrzutnikiem gnoju że chyba wziąłbym cokolwiek co poprawi jego działanie xD