Wpis z mikrobloga

Mirki piękna historia z moich okolic, o tym jak polityka dzieli ludzi z ciekawym zakończeniem:

Niepokojącą informację otrzymaliśmy dzisiaj ze Złotej. Jedna z mieszkanek, która na swoim ogrodzeniu umieściła baner z Rafałem Trzaskowskim, czuje się z tego powodu zaszczuta.Wczoraj wieczorem ktoś blisko tego baneru zostawił wiązankę przypominającą wiązankę pogrzebową. To jednoznaczne skojarzenie pojawiło się po serii nieprzyjemności, które w ostatnich dniach odczuła mieszkanka Złotej. Jak sama mówi: - " Odkąd zawiesiłam ten baner, nie czuję się bezpiecznie. Dochodzą do mnie głosy, że ktoś zamierza wymierzyć mi sprawiedliwość. Kobiety wręcz namawiają mnie, żebym zdjęła ten baner, wtedy będę miała spokój. Najgorsze jest to, że z ambony kościelnej słyszymy słowa piętnujące osoby głosujące na Trzaskowskiego. Jesteśmy nazwani katolikami wywrotowcami. To mała wieś, nietrudno się domyśleć, o kogo chodzi. Drugi baner z Trzaskowskim, który inny z mieszkańców odważył się zawiesić, został ostatnio zniszczony. Zostałam więc ja na celowniku. Sprawę zgłosiłam więc na policję i chcę głośno zaapelować o opamiętanie. Nie jestem gorszą katoliczką tylko dlatego, że mam odwagę głosować na kogoś innego niż obecny prezydent. To kościół, który między innymi budował mój ojciec a czuję się w nim ostatnio jak intruz. Nie godzę się na podsycanie nienawiści. Kto weźmie odpowiedzialność za to, jeśli mnie albo komuś myślącemu inaczej coś się stanie?"To niestety nie jest przypadek jednostkowy, o czym można się było przekonać w ostatnich dniach, śledząc chociażby media społecznościowe. Uważamy, że podstawową zasadą każdej debaty, także politycznej, jest szacunek do drugiego człowieka, niezależnie od wyznawanych poglądów. W każdym razie wywodzenie z prezentowanych sympatii politycznych opinii o światopoglądzie (wyznawanej religii) jest bardzo poważnym nadużyciem i nie powinno mieć miejsca. Tak jak nie powinno mieć miejsca poczucie zagrożenia.


Komentarz z facebooka z rozwiązaniem sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#heheszki #polityka #wybory #patologiazewsi
lukasz-sacha - Mirki piękna historia z moich okolic, o tym jak polityka dzieli ludzi ...

źródło: comment_1594332751JxcMC7U623z9P9eURZfaxf.jpg

Pobierz
  • 1