Wpis z mikrobloga

siemanko
zastanawiam się ostatnio nad kupnem macbooka pro 13 i mam dylemat nad wersją z 2020r między wersją 8Gb a 16Gb RAM. Będę potrzebował odpalać Visual studio (nie code), Blender, Photoshop, czasami Unity i rozmaitości od Azure. Czy ma ktoś z was doświadczenia jakieś i może mi określić czy da radę wersja 8Gb czy warto dopłacić tego prawie tysiaka do 16. Miałem raczej lekki kontakt z produktami z nadgryzionym japkiem, więc nie bardzo wiem jak działają ich podzespoły w odniesieniu do rozwiązań innych producentów. Dzieki za pomoc wariaty
#macbook #pro #13.3 #kupno #dylemat #pomoc
  • 11
  • Odpowiedz
@tetraproteinohydrat: ja w maju zdecydowałem się na przejście na maca. Mam podstawowa wersje z 2019 roku. 8 GB i 128.
Nie mam problemów z RAM na razie miałem takie sytuacje ze jednocześnie odpalałem safari, Visual studio, Visual studio core, mySql Workbench, mongoDB czasem jeszcze burpsuite do tego czy postman i komputer nawet się nie spocił, działał rownie dobrze jak bym tylko przeglądał internet. Problem jest jak wchodzi grafika 3D na tej
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: Pomogłeś i to jak byczq <3 mam jeszcze stacjonarkę więc zastanawiam się nad makiem stawiając głównie na mobilność. Więc jak mówisz, że da rade pracować z visual studio to mnie urządza w #!$%@?, ale jak spotkałeś jeszcze jakieś niedogodności przy używaniu vs względem windowsowej wersji lub przy korzystaniu z mysql to napisz <3
  • Odpowiedz
@tetraproteinohydrat: Kolego tez mam ten dylemat. #!$%@? z Apple podnieśli cenę 8gb ram ze 100$ do 200$ co przełożyło się u nas na prawie 1000 zł. Waham się pomiędzy 6k za podstawową konfigurację z 8gb, 7k za wersje z 16gb no i 9,5k za wersje z prockiem 10gen itp. Zaleta rozwiązania podstawowej wersji z 16gb jest to ze bez problemu sprzedasz za rok bo jabłka fajnie cenę trzymają a komp z
  • Odpowiedz
@XdareckiX: do pracy z MacBookiem niestety nie miałem okazji. MacBook jest moim przenośnym kompem a do pracy stacjonarnej (z dwoma monitorami) mam innego kompa. Ja swojego kupiłem za niecałe 4700 (ty mówisz ze zaczynaja się od 6) na media-Markt outlet był w stanie idealnym z 14dniowego prawa odstąpienia od umowy. Także polecam ta drogę. Miał 13 cykli ładowania i od 3 tyg uruchomiona gwarancje
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: A masz możliwość podłączenia do jednego monitora 4k? W sieci chodzą informacje ze w momencie podłączenie zewnetrznego monitora wiatraki i chyba procek włączają się na maksa mimo otwarcia tylko safari i kilku innych mało wymagających rzeczy
  • Odpowiedz