Wpis z mikrobloga

Mirki, wpadłem na pomysł na stworzenie apki/strony, w której będzie możliwość wymiany, sprzedaży, a także oddania za darmo swojego sprzętu elektronicznego. Wiem, że podobne rozwiązanie jest już na OLXie, ale mój projekt koncentrowałby się tylko i wyłącznie na sprzęcie elektronicznym.

W 2019 roku ludzkość wygenerowała 53,6 milionów ton odpadów elektronicznych, co jest ogromnym wynikiem. Mało tego, spora część z wyrzucanej elektroniki jest wciąż sprawna i mogłaby posłużyć innym osobom, zamiast zostać wyrzucona. Bo przecież to co dla nas jest już przeżytkiem i niemodnym gadżetem, nie oznacza przecież, że nie będzie funkcjonalne dla innych ludzi.

Wiem, że Kuba Klawiter organizował akcje #jeszczedobre, która miała własnie na celu trącenie nowego życia w niechcianych już sprzętach elektronicznych.

Chciałem zapytać Was, co myślicie o takim pomyśle, czy według Was mogło by się to przyjąć? Może któryś z Mireczków byłby chętny razem ze mną stworzyć taką apkę/stronę?

#srodowisko #ekologia #elektronika #aplikacje #aplikacjemobilne #ciekawostki #smieci #technologia #informatyka #programowanie
  • 24
  • Odpowiedz
@Nanuno: Ja nie twierdzę, że to nie ma potencjału, ale na start jest potrzebny minimum serwis i kwestie prawne, serwis to najmniejszy problem, programista to mus, a reszta na początek niekoniecznie.

Tylko tak jak pisałem, trzeba coś oferować konkretnego, bo tak to nie ruszy.

Jakby się rozwinęło to szkoda by było marnować potencjał na tylko jedną kategorię, bo jak masz ruch to można go za darmo wykorzystać do promocji innych sekcji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@neoandrew Słuchaj, a może chciałbyś razem ze mną stworzyć taki projekt? Widzę, że masz sporą wiedzę, więc może razem zrobilibyśmy coś fajnego. Ode mnie byłby jeszcze najprawdopodobniej jeden kolega co też pracuje w branży IT, więc myślę, że wspólnymi siłami moglibyśmy coś zdziałać.
  • Odpowiedz