Wpis z mikrobloga

Mireczki, dostałem bardzo atrakcyjną ofertę pracy w porównaniu do aktualnej. Tylko jest to kontraktornia B2B z siedzibą w UK. Firma nazywa się: "DCV technologies". Zastanawiam się czy nie jest to za duże ryzyko itp choć kasa 2x lepsza niż obecnie. Pracował ktoś z Was kiedyś na takim kontrakcie firmy zagranicznej realizując projekt dla polskiej firmy? Odradzacie, czy warto spróbować?
#informatyka #programowanie #pracbaza
  • 6
@makzy też dostałem ofertę z tej firmy, hinduska z UK nie chciała powiedzieć skąd ma mój numer telefonu. Też zaproponowali mi więcej niż chcialem, miałem rozmowę techniczna (ofc z następnym Hindusem). Czekam na odpowiedź ale wszystko wydaje mi się podejrzane.
@makzy co do kontraktów z firmami zagranicznymi, wydaje mi się że powinno być ok. Trzeba dokładnie czytać umowę + najlepiej się z kimś skonsultować. Warto też pamiętać że sytuacja z VAT będzie wyglądać inaczej
@potatolot: dokładnie taka sama sytuacja. Po rozmowie z hindusem(była na śmiesznym poziomie w porównaniu do stanowiska) po 3 godzinach od rozmowy dostałem ofertę. Czekam na kontrakt i dałem sobie termin że jeśli dzisiaj go nie otrzymam to rezygnuje z tej zabawy. Co do VAT to będzie 0% z tego co wiem.
@makzy dokładnie, rozmowa śmieszna. Do tego hindus średnio po angielsku ogarniał, przez co potrafił mi zadać pytanie o to co przed chwilą powiedziałem :D
Daj znać jakby coś wyszło, jestem ciekawy czy to nie jakiś wałek