Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto nie dostał jeszcze decyzji w sprawie umorzenia składek ?
W moim przypadku korzystałem z ulgi na start do marca 2020, więc zwolnienie należy mi się za kwiecień i maj. Do dziś trwa postępowanie w sprawie wniosku który złożyłem 2.06 (termin 30 dni na rozpatrzenie przez urząd został przekroczony). Poprzedni został odrzucony ze względów formalnych bo nie obejmował korzystających z ulgi wiec musiałem zapłacić składkę za marzec.
Płacić czy nie płacić składkę za Czerwiec ? Poczekać na decyzję ?
#zus #tarczaantykryzysowa
  • 6
  • Odpowiedz
@mwm_ACE: mam podobną sytuację - kwiecień był u mnie ostatnim miesiącem obejmującym ulgę na start. Pierwszy wniosek za marzec-kwiecień-maj został odrzucony, ponieważ nie można było zwolnić w marcu z ulgi (zgodnie z przepisami, spodziewałem się).
Marzec został opłacony, a po złożeniu wniosku 01.06 umorzono mi już kwiecień. Dalej trwa "prowadzone postępowanie wyjaśniające" przy miesiącu maju, w którym nastąpiło przejście na "mały ZUS". Obawiam się, że zostanie on odrzucony i trzeba
  • Odpowiedz
Najgorszy ze scenariuszy jaki spodziewam się to taki, że w wniosku wskazałem, że otrzymałem pomoc publiczną (postojowe), więc żadne zwolnienie w opłaceniu składek nie należy się. Znając nasze państwo wcale bym nie zdziwił się....
  • Odpowiedz