Wpis z mikrobloga

Kurnia byłem już na tym całym #keto ale spenialem po czterech dniach. Zwyczajnie przestraszyłem się mega kołatania serducha pewnej nocy, czułem się jak gówno. Przy okazji prawie przez rozdrażnienie #!$%@? się do rowu podczas jazdy autem. No ale bardzo chciałbym poczuć tą mistyczną moc ketozy. Taka dieta mi mega pasuje bo od urodzenia totalnie gardzę cukrem i nie potrafię zjeść nic słodkiego. Stąd moje pytanie. Jak załagodzić objawy wprowadzania się w ketozę, ile pić wody ?, Jak z kaloryką potraw, serio mam #!$%@? aż nie dam rady więcej ? Ile g węgli na start jest optymalne ? Czy mogę ostro nakuriwac na silce? Czy trening siłowy idzie w parze z ketoza czy raczej tylko cardio i docina ? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ewentualne odpowiedzi
  • 4
  • Odpowiedz
@Przegrywjusz: Moim zdaniem jeść na siłę do fulla jest zbędne. Jedz tyle, na ile masz ochotę. Pić dużo wody, dodawać sobie odrobinę do niej soli. Ile to dokładnie Ci nie powiem, ale dużo wody. Węgli po prostu jak najmniej, jakieś niskowęglowodanowe warzywka. Z początku na siłowni Ci będzie ciężko, ale da się przyzwyczaić. Siła idzie, ale na pewno wolniej niż na węglozie.
  • Odpowiedz
@Przegrywjusz: też miałam na początku kołatanie, polecam pić wysokozmineralizowaną wodę + suplementy (magnez, potas, cynk), ale licz się z tym że takie uzupełnienie minerałów może potrwać kilka(-naście) dni
  • Odpowiedz
@Przegrywjusz:

Jak załagodzić objawy wprowadzania się w ketozę, ile pić wody ?


4-5 litrów, ale ogólnie to ciężko jest wypić aż tyle. Podobno szklanka wody z cytryną i łyżką soli pomaga załagodzić objawy adaptacji.

Jak z kaloryką potraw, serio mam #!$%@? aż nie dam rady więcej ?


Jedz tyle ile potrzebuje Twój organizm, w adaptacji możesz mieć nawet nadwyżkę kaloryczną i nic ci nie będzie. Tylko nie rozdrabniaj się z posiłkami,
  • Odpowiedz
@Przegrywjusz: No cóż odwyk od cukru to nic przyjemnego. U jednych zły humor będzie trwał tydzień u innego wcale albo tak jak u mnie ponad miesiąc. Ogólnie ketozą nie ma co się podniecać. Fajna jest jako baza wypadowa pod LC i Atkinsa i ułożenie sobie żywienia pod życie a nie jak to dziś bywa układanie życia pod żywienie. Bardziej skupiłbym się na rozplanowaniu IF a wszystko inne stanie się takie naturalne.
  • Odpowiedz