Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia gruchnęła wiadomość, że Poczta Polska zażądała od gmin spisów wyborców. Potem jeszcze dowiedzieliśmy się, że dane z rejestru PESEL przekazało Ministerstwo Cyfryzacji. My - wraz z Fundacją Batorego, Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Fundacją Panoptykon zachęcaliśmy Was do składania skarg do PUODO.
Od 2 miesięcy sami składamy też zawiadomienia na gminy, które przekazały spisy. Złożyliśmy już około 170 zawiadomień. Teraz Panoptykon idzie do sądu cywilnego - szczegóły na: https://panoptykon.org/pozywamy-poczte


Przy okazji przypominamy - o naszej kwietniowej interwencji więcej tutaj.
Tutaj mapa - na czarno gminy, które przekazały dane wyborców i złożyliśmy na nie zawiadomienia do prokuratury.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #panoptykon #wybory #pocztapolska
  • 60
  • Odpowiedz
@_komentator_: to może z drugiej strony: wymienisz może organizacje, które tak prężnie jak ta patrzy władzy na ręce i jednocześnie nie ma powiązań z "dżordżem"? Ja cieszę się, że przekazałem im swój 1% bo doskonale wywiązuje się z pierwszej części. A z kim są powiązani to mnie nie interesuje. Dziwne, że tak bardzo nie oburzasz się, że wybrana w demokratycznych wyborach władza, która powinna dbać o ten kraj robi rzeczy,
  • Odpowiedz
to może z drugiej strony: wymienisz może organizacje, które tak prężnie jak ta patrzy władzy na ręce

To kurna znajdź nie dżordżowe organizacje


@medevacs: a zastanawialiście się może dlaczego jakiś żyd z ameryki tworzy i sponsoruje takie organizacje? Dlaczego zatrudnia w nich osoby powiązane z władzą vide córka Rzeplińskiego?
  • Odpowiedz
Takiego PITa z 1% na Was to mógłbym co miesiąc wypełniać :D


@HeavyNuts: Dzięki, niestety, to tylko raz do roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Robisz zakupy przez internet? Jeśli będziesz wchodzić na strony sklepów przez stronę Fanimani, to też możesz nas wspierać, bez żadnych dodatkowych kosztów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam nadzieję że po zasądzeniu wyroku odszkodowanie pokryją pracownicy PP a nie my wszyscy :-()


@SmoQ89: Ewentualne odszkodowanie pokryje spółka, czyli de facto, tak, my wszyscy. Ale Panoptykon pisze o ,,symbolicznym" odszkodowaniu.
  • Odpowiedz