Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia gruchnęła wiadomość, że Poczta Polska zażądała od gmin spisów wyborców. Potem jeszcze dowiedzieliśmy się, że dane z rejestru PESEL przekazało Ministerstwo Cyfryzacji. My - wraz z Fundacją Batorego, Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Fundacją Panoptykon zachęcaliśmy Was do składania skarg do PUODO.
Od 2 miesięcy sami składamy też zawiadomienia na gminy, które przekazały spisy. Złożyliśmy już około 170 zawiadomień. Teraz Panoptykon idzie do sądu cywilnego - szczegóły na: https://panoptykon.org/pozywamy-poczte


Przy okazji przypominamy - o naszej kwietniowej interwencji więcej tutaj.
Tutaj mapa - na czarno gminy, które przekazały dane wyborców i złożyliśmy na nie zawiadomienia do prokuratury.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #panoptykon #wybory #pocztapolska
  • 60
  • Odpowiedz
@_komentator_:

o ja #!$%@?, same dżordżowe organizacje


Wypraszamy sobie przypisywanie nas do kogoś i swoich wyobrażeń. Wszystkie organizacje zostały założone w Polsce, przez polskich obywateli i obywatelki. Nie wiem, czy wiesz, ale na dokumencie założycielskim Helsińskiej Fundacji Praw człowieka znajdziesz też podpis Jarosława Kaczyńskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bylibyśmy też wdzięczni za większą kulturę wypowiedzi.
WatchdogPolska - @komentator_:
 o ja #!$%@?, same dżordżowe organizacje

Wypraszamy...

źródło: comment_1594121969iYbkOXenFCFzqgnWna6MxS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Na razie złożyłem wniosek o informację publiczną, bo jeżeli aktualizujecie na bieżąco sprawy to w dalszym ciągu nie uzyskano odpowiedzi. Jeżeli nie odpowiedzą w ciągu 14 dni i nie wyjaśnią przyczyny to można to gdzieś zgłosić by ich przymusić?
  • Odpowiedz
Na razie złożyłem wniosek o informację publiczną, bo jeżeli aktualizujecie na bieżąco sprawy to w dalszym ciągu nie uzyskano odpowiedzi. Jeżeli nie odpowiedzą w ciągu 14 dni i nie wyjaśnią przyczyny to można to gdzieś zgłosić by ich przymusić?


@wyk00p: Możesz wtedy po dobroci jeszcze raz wezwać do realizacji Twojego wniosku, np. jak my tutaj lub złożyć skargę na bezczynność do sądu. Taką skargę składa się za pośrednictwem organu, który
  • Odpowiedz
Wypraszamy sobie przypisywanie nas do kogoś i swoich wyobrażeń. Wszystkie organizacje zostały założone w Polsce, przez polskich obywateli i obywatelki. Nie wiem, czy wiesz, ale na dokumencie założycielskim Helsińskiej Fundacji Praw człowieka znajdziesz też podpis Jarosława Kaczyńskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Watchdog_Polska: mozecie sobie wypraszać, ale przepływ pieniądza jest wyraźny i wskazuje na Dżordża. Tylko naiwny uwoerzy, że to bez związku, kto sypie kasą.

Nie wiem, co rozumiesz pod hasłem ,,podopieczni". Jeśli chodzi Ci o
  • Odpowiedz
Sprawa stadionu udeża w opozycję, a wy jesteście antypis.


@_komentator_: To jeszcze tylko ten komentarz przypomnę. Przeczytaj go proszę w końcu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kibicom z kolei nie podoba się, że dysponentem stadionu przez najbliższe 20 lat będzie koncern medialny ITI. W 2006 r., tuż przed wyborami samorządowymi miasto pod rządami PiS-owskiego komisarza Kazimierza Marcinkiewicza tereny przy Łazienkowskiej wydzierżawiło na przeszło 20 lat klubowi należącemu do koncernu ITI.

Jednocześnie samorząd zobowiązał się do pokrycia kosztów modernizacji stadionu. - To niekorzystna umowa: miasto musi wpompować gigantyczne pieniądze w obiekt, który służy przede wszystkim prywatnym biznesom i hermetycznej grupie kibiców - narzekali zajmujący się sprawami sportu radni. - Pan Marcinkiewicz dwa dni przed wyborami wpuścił lisa do kurnika. Jesteśmy traktowani jak trędowaci, bo przychodzimy i mówimy co
  • Odpowiedz