Wpis z mikrobloga

mirki, mam pytanie do tych co budowali/remontowali dom czy mieszkanie i wymieniali grzejniki. Mam nowy dom z najlepszymi oknami jezeli chodzi o parametry z ciepłym montażem, tak samo drzwi zewnętrzne do tego rekuperacje i 20cm styropianu na ścianach wiec dom jest dobrze izolowany, w domu grzać będę piecem gazowym kondensacyjnym 30m podłogówki i 100m grzejnikami (nie nie chciałem wszędzie podłogówki, to bym mój świadomy wybór). I teraz rożni majstrowie mi rożnie mówili odnośnie obliczenia Watow/1m2 aby obliczyć jak duze grzejniki będę potrzebować, kiedyś zawsze sie brało 100w/m ale wydaje mi sie ze domy były duzo bardziej narażone na utraty ciepła, nawet teraz przez zimę grzałem sama to podłogówka i bez problemu caly czas bylo 15stopni w domu, nom i 4 fachowców mówiło mi inaczej jedni ze 100w, inny ze 70 spokojnie wystarczy a jeszcze inny ze 30 w tych pasywnych domach nowoczesnych wystarczy.... i sam nie wiem.... Jakie wy macie doświadczenia? lub moze sami jestescie monterami i co ludziom polecacie? #budujzwykopem #budownictwo #hydraulika #ekologia #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
@melba: 1) podłogowe ogrzewanie jest złe dla alergików - kurz unosi się do góry i jest go dużo więcej, trzeba częściej sprzątać 2) w przypadku jak się zepsuje coś co jest pod podłogą (np kanaliza) to trzeba rozbierać cała podłogę i koszt jest bardzo wysoki
  • Odpowiedz
Grzejniki aluminiowe typ 500, co najmniej 90mm głębokości, domyślnie 10 żeberek.
Jeśli okaże się to niewystarczające po sezonie grzewczym, montaż dodatkowych żeberek nie stanowi problemu.

A poza tym, gdy się pyta specjalistów, to się im mówi o kubaturze pomieszczeń, a nie "kiedyś zawsze się brało" ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

a dwa
  • Odpowiedz
@demiurg34 uwielbiam argumenty z kurzem i spuchniętymi nogami przy ogrzewaniu podłogowym ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli stać Cię było na najlepsze okna z ciepłym montażem, najlepsze drzwi, to stać Cię, żeby zainwestować te 500 zł w projekt ogrzewania i będziesz wiedział do jakiego pomieszczenia jaki grzejnik dać. Jedno pomieszczenie może potrzebować 30W/m2, drugie będzie potrzebować 60W/m2...
A później, te legendy, że od podłogówki nogi puchną i się
przemek_posp - @demiurg34 uwielbiam argumenty z kurzem i spuchniętymi nogami przy ogr...

źródło: comment_1594047515rtv6IV7evbP03glMK86T2l.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@demiurg34: podłogówka jest tańsza w eksploatacji bo możesz grzać niższymi temperaturami. Dla alergików podłogówka również jest lepsza wbrew obiegowym opiniom.
  • Odpowiedz
@kabasyl: przecież ogrzewanie podłogowe większość ciepła przekazuje przez promieniowanie nie konwekcję a w grzejniku masz większe temperatury i mniejszą powierzchnię czyli o wiele większy przepływ powietrza
  • Odpowiedz
@kabasyl: @demiurg34:


@melba:

Też 100% podłogówki w tym połowa parkietu dębowego.
Nie widzę kurzu więcej niż miałem w mieszkaniu czy rodzice mają w domu z grejnikami. Po to się robi reku z filtracją żeby nie wciągało do domu syfu
  • Odpowiedz
nie ma to jak zapytac sie o grzejniki, a dostac dyskusje ze ja mam podlogowke, ja tez mam podlogowke :D fajnie ze macie ale napisalem ze ja nie chcialem miec :) czuje sie jak na elektordzie
  • Odpowiedz
@demiurg34: piękny przykład januszerki po polsku z twojej strony, mity o podłogówce, mieszanie instalacji, kocioł kondensacyjny i świadomy wybór grzejników i jeszcze dobór na oko przez "fachowców", gratulacje hajsu wywalanego w błoto.
Podłogówkę jak i grzejniki wylicza się dla konkretnych parametrów i dla konkretnego pomieszczenia a nie słucha "fachowców", że 100W/m2 (xD!!!!!) a potem to dopiero się słucha głupot, że jak alergicy to podłogówka blee albo nogi puchną, no nic
  • Odpowiedz