Wpis z mikrobloga

Czy dzieci powinny być adoptowane przez pary jednopłciowe?
Zapraszam do kulturalnej dyskusji!

  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majsterV2: powinni, ale w komunistycznej mentalności Polaka takie coś to niewyobrażalne zło. Najpierw muszą wymrzeć ludzie z mentalnością PRLowskich katodzbanów, aby takie coś mogło się wydarzyć.
  • Odpowiedz
@majsterV2: tak. Tylko należy wprowadzić analog małżeństwa i pozostawanie w stałym związku powinno być wymogiem, bo zdaje się jest wymogiem dla par hetero.
  • Odpowiedz
  • 0
@majsterV2 jestem sceptyczny, ale dlatego ze nie wiem jak na rozwoj dziecka wplywa wychowanie przez pare jednoplciowa. Nie wiem jak bardzo brak danego wzorca (meskiego lub zenskiego) wplynie na psychike. Barszo chetnie zapoznalbym sie z odpowiednimi badaniami.
  • Odpowiedz
@Dymass: Podałem wyżej fajną, małą przeglądówkę, która mówi też o rozwoju dzieci emocjonalnym/społecznym - i linkuje dokładniejsze badania :) Wniosek jest taki, że źródłem stresu dla dziecka może być jakaś presja ze społeczeństwa, że jest wychowywane przez parę jednopłciową - ale rozwiązaniem tego problemu są kampanie edukacyjne a nie zakaz adopcji.
  • Odpowiedz
@majsterV2: o ile uważam że wiekszosc gejów to normalni i sympatyczni ludzie, którzy powinni mieć pełne prawo do tworzenia legalnych zwiazków partnerskich i życia sobie razem, to jeśli chodzi o adopcje dzieci, oczywiście prawa do niej nie powinni mieć. Moim zdaniem takie dziecko było by skazane na ostracyzm społeczny przez cały okres dorastania, oraz skrzywiony obraz rodziny w głowie. Przecież każdy wie jak wyglada polska podstawówka, to dziecko miałoby #!$%@?...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@majsterV2: nie, bo nie są przykładem rodziny, które państwo powinno wspierać. Dzieciom zostaną przekazane zle wzorce i prawdopodobnie ono samo nie będzie w tradycyjnym związku i nie będzie mieć dzieci.
Zamiast zajmowania się problemami mniejszosci państwo ma wiele do zrobienia w innych obszarach. Chociażby walka ze stygmatyzacja.wsrod tępych bab, szczególnie w małych miastach,.kogoś kto oddaje dziecko do adopcji. To mnie strasznie #!$%@? - z jednej strony wielcy przeciwnicy aborcji, ale
  • Odpowiedz
  • 1
@light1 dzieki ziombel, postaram sie zerknac, wrzuce sobie wpis do gwiazdki. Polskie spoleczonstwo jest potwornie okrutne i to tez moze byc kolosalny argument przeciw.
  • Odpowiedz
@majsterV2: Chyba dzieci będą szczęśliwsze wśród rodziców jednej płci niż w domu dziecka...
Ostatnio się wdałem na ten temat z pisiorami na jednej z grup na której oczerniają i Tuska, PO, Trzaskowskiego i wszystkich ludzi o innym zdaniu
  • Odpowiedz