Wpis z mikrobloga

@lolingPL: to trochę słabe, a jest jakiś limit graczy? bo co nagle Lech Poznań 2 wystawi sobie cały skład z pierwszego i cyk dwa kluby w ekstraklasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kicjow: @lolingPL: rezerwy nie mogą na pewno grać w tej samej lidze co pierwsza drużyna. W Hiszpanii rezerwy mogą grać poziom niżej, ale już na przykład w Niemczech musi być dodatkowy szczebel różnicy między ekipami. Ostatni przykład - rezerwy Bayernu wygrały 3 Bundeslige ale nie awansowały do drugiej, bo nie pozwalają na to przepisy

Nie wiem jak to dokładnie w Polsce jest
z tego co znalazłem na szybko to w Polsce musi być różnica dwóch klas rozgrywkowych, więc rezerwy Lecha mogą grać maksymalnie w drugiej lidze, a że obecnie walczą w niej o utrzymanie, więc posiłkują się pierwszym składem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kicjow: Dokładnie tak, chociaż myślę, że jeśli któryś z klubów (najszybciej to właśnie Lech) będzie miał tak silne rezerwy, że wygra drugą ligę to pojawi się
@kicjow: @mroznykasztan: Boniek mówił, że jeśli zajdzie taka sytuacja to przepisy będzie można w każdej chwili zmienić. W sumie mimo że Lech na spadkowym na razie to ma tylko 4 punkty straty to barażowego więc jeszcze można o pierwszą ligę powalczyć
@kicjow: Robert Gumny wszedł w 70' meczu z Legią, musi mieć bodajże mniej niż 45 minut w meczu i wtedy może grać. Do tego są ograniczenia dot. ilości występów itd.
Plus rezerwy mogą grać maksymalnie na trzecim poziomie, gdzie grają teraz.