Wpis z mikrobloga

Odnośnie wczorajszego protestu antyadrianowego we Wrocławiu. Zauważyłem bardzo dużo młodych ludzi. Naprawdę osób poniżej 30, czy lekko powyżej 30 była masa.
Byłem raz na innym proteście antyrządowym i wśród grażynek w średnim wieku czułem się jak odludek. A wczoraj było zupełnie inaczej, coś się w młodych ruszyło i przestali być biernymi obserwatorami. Dziękuję wszystkim wykopkom, którzy się zjawili i pozdrawiam tych z którymi udało mi się spotkać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Odchodząc od tematu protestu, natrafiłem na ciekawy artykuł opisujący frekwencję młodych w wyborach.
Tegoroczne wybory były pod pewnym względem przełomowe. To w tym roku frekwencja młodych była powyżej przeciętnej frekwencji, co widać na załączonym wykresie poniżej.

Zastanawia mnie co tak naprawdę skłoniło młodych do aktywniejszego uczestnictwa w polityce. Jeszcze rok temu trend frekwencji wydawał się być dość „standardowy”. Niezależnie od powodów bardzo mnie cieszy takie zaangażowanie.
Bardzo mnie cieszy również zjednoczenie jakie widzę wśród znajomych. Pomimo różnych sympatii politycznych i poglądów wszyscy solidarnie opowiedzą się przeciwko partii rządzącej.

Należy również pamiętać, że w I turze była bardzo niska frekwencja wśród najstarszych. I to teraz oni są mobilizowani przez rząd z nadzieją, że wybiorą prezydenta za nas.
Wymyślane są jakieś absurdalne przepisy odnośnie kolejek, które mają dyskryminować nas – młodych.

Dlatego 12 lipca pobijmy ten rekord frekwencji,
RUSZMY DUDĘ
I nie dajmy innym decydować o naszej przyszłości.

#wroclaw #polityka #neuropa #wybory
Pobierz CzajnikZniszczenia - Odnośnie wczorajszego protestu antyadrianowego we Wrocławiu. Zau...
źródło: comment_1593955306mDCBdNviXAwZG4pOAScUQ2.jpg
  • 3