Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#laptopy #naprawalaptopow #awaria #mirkoelektronika
Wiem że nocna, ale jebię się już z tym od 20, dorwałem laptopa który się po jakimś czasie wyłącza, poprzedza to głośna praca wiatraka, tak jakby się przegrzewał, ale temperatura nie rośnie, co najdziwniejsze, największego #!$%@? dostaje jak buszuje w biosie, jak operuje na systemie to muszę odpalić kilka aplikacji żeby się akcja zaczęła. Sprzęt rozkręciłem na części, wszystko elegancko przeczyściłem, dałem nowy zasilacz, położyłem świeżą pastę. Co tu może być nie tak? Chciałbym zrobić formata, ale nie jestem w stanie zmienić bootowania, bo #!$%@? się wyłącza xD czy istnieje opcja że to wina procka?
  • 20
@TheSjz3: w sensie w biosie Ci się nie wyłącza?
być może źle zrozumiałem pytanie.
a sprawdzałeś rzeczywiście CPU? dobrze dolega?
spróbował bym pierw live cd zanim formata walniesz...
live cd nagrasz w parę minut i odpalić, poczekać czy się reśnie, jak tak to wina HW, jak nie to wina SW
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gadzinski: jak wchodzę w bios to wiatrak dostaje szalonych obrotów i chwilę później laptop się wyłącza, przez co nie mogę bootowania ustawić. Myślałem też o aktualizacji biosu, ale na dysku jest jakiś syf poinstalowany i nie mogę otworzyć żadnej strony, bo Norton wariuje, kto takie gówno instaluje?
@TheSjz3: na grupce na fb nic nie znalazłem, także ja bym próbował z wyjęciem bateryjki a potem ewentualnie flash biosu z tego https://www.asus.com/pl/Laptops/K52F/HelpDesk_BIOS/
chociaż jak to meregion, to chyba #!$%@? to da. Nie wiem, nie robie lapków, ale z tego co wiem to meregion (chyba odpowiedzialny właśnie za kontrole wentylatorów między innymi) siedzi w pamięci za biosem gdzieś, więc tym update go nie ruszysz.
Jak nie masz programatora i skillów to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jezuchrysteznowu: Będę próbował xD dzięki za pomoc. Na serwis nie będę go niósł, córka chce laptopa, a że nie należę do ludzi którzy od razu kupuja nowy sprzęt, to chciałem tego zrobić, żeby zobaczyć jak będzie z nim postępować. Najwyżej jakąś uzywke kupię. Dzięki i dobrej nocy!