Wpis z mikrobloga

Bawią mnie zarzuty wobec Trzaskowskiego że nie chce likwidacji 500+ i podwyższenia wieku emerytalnego. Przecież mówienie tego głośno to polityczne samobójstwo. 500+ nie zlikwiduje nikt, na to nie ma szans bo od razu wybuchły by zamieszki i dymy większe niż te które kręcą górnicy. Aż mi się przypomina sytuacja z Kutna gdzie przez awarie, wypłata była opóźniona przez jeden dzień i madki okupowały mops. Jedyna droga to zjadanie tego wytworu przez inflacje co już się dzieje. Już ci ludzie delikatnie bardziej świadomi krzyczą że pincet nie jest warte tyle, ile 4 lata temu. Co do wieku emerytalnego - ten zostanie podwyższony i tak. Nie ma innej drogi, nawet reforma systemu na to nie pozwoli. Społeczeństwo się starzeje, rośnie średnia długość życia. Będzie kwik, tak jak kilka lat temu, ale to nieuniknione. I znów zrobi to partia liberalna, bo na pisowskie kreatury nie ma co liczyć.

Wracając jeszcze na chwilę do pincet plus. Szkoda że wraz z rosnącą inflacją okrada się resztę obywateli która tego zasiłku nie pobiera. Wspaniały #!$%@? kraj xD

#trzaskowski #trzaskowski2020 #4konserwy #neuropa #polityka
  • 7
@wyk00p:
Ja mam jaja ale nie jestem konserwatywny światopoglądowo.
Jestem skrajnie racjonalny. To się tyczy również podejścia do innych spraw, np tego blm całego.
Jak sprowadzanie jakichś dzikusów jest niekorzystne to napiszę i nie da się mnie przekonać argumentami emocjonalnymi, że biedni czy coś. Ja mam suche dane i na tym się opieram.
@wypok312: Ja jestem umiarkowaną konserwą, tj. akceptuje związki partnerskie, adopcja null. Nie do końca mi się podobają parady równości ale jestem za wolnością zgromadzeń. Nie podoba mi się masowa imigracja, chociaż bez tego polska gospodarka by jebła na cyce. A przymusowa relokacja to jedno wielkie iksde, dobrze że to nie przeszło. Jazda, jazda
@wyk00p:
Ja niczego nie odczuwam jak widzę parę homo całującą się publicznie, to może być kwestia genów, psychiki. I nie traktuję tego ruchu jako obiektywnego zagrożenia na żadnej płaszczyźnie.
Tak mi wyszło po analizie.
Co do imigracji to bym całą skasował, oprócz grup etnicznie i kulturowo kompatybilnych, Ukraincy od biedy, ewentualnie jakichś Azjatów 105 IQ+
Co do gospodarki, to tu masz wyliczenia ile kosztują czarni i latynosi w USA. To obciążenie:
@roon0koh sporo krajów to ma, po prostu my mamy wyjątkowa hojność jeśli chodzi o 500+. W Niemczech średnia pensja jest 4 razy wyższa a kindergeld raptem 2 razy wyższe. Słowacja ma podobne place jak my a zasiłek w wysokości 500+ to wypłaca się tylko najbiedniejszym