Wpis z mikrobloga

Cześć. W tym roku podłączam się do gazu. Dom nieco poniżej 100m2. Gość, który ma mi zakładać piec poleca ten Immergas VICTRIX ZEUS 25. Zupełnie nie orientuje się w temacie i nie wiem czy to będzie rzeczywiście najlepszy wybór pod względem wydajności i ceny ? Czy ten piec jest znacząco lepszy od piecy za np 3000 ? Możliwe jest znalezienie sporo tańszego, a praktycznie niewiele się różniącego ? Czy moglibyście doradzić mi jakiś podobny do tego jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość, ale tańszy ? Czuje, że on trochę chcę mnie naciągnąć bo ma jakąś umowę z producentem, ale może się mylę, bo bardzo się upiera, żeby ten brać. #budujzwykopem #ogrzewanie #budownictwo #gaz #budowadomu #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #instalacjesanitarne #inzynieriasrodowiska
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borys1992: tu masz kocioł z wbudowanym zasobnikiem na cwu, za 3000 nie kupisz takiego kotła nawet u innych producentów.

Immergas ma akurat dość dobry stosunek jakości do ceny, lepiej wypada chyba tylko termet :P

Umowy z producentem to nie ma na pewno, ale jak jest instalatorem to dostaje dodatkowy profit za instalacje kotła akurat danej marki. Tak działa każdy producent kotłów w obecnych czasach.

Jak chcesz kocioł z wbid zasobnikiem to
@rajman pytanie czy przy gazie taki zasobnik ma jeszcze jakiś sens? Imo to marnowanie energii na utrzymywanie iluś tam litrów wody ciągle ciepłej, skoro możesz mieć ciepłą wodę od strzała podgrzewaną na bieżąco.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borys1992: większość piecu jest zrobiona z tych samych podzespołów. Taka prawda.
Bierz to co gwarantuje łatwa dostępność serwisu w Twojej okolicy.
Ja wziąłem polskiego termeta (Ecocondens gold plus 25kw z zasobnikiem) i po 2 latach śmiga bez zająknięcia. Do tego mega zaskoczenie jeśli chodzi o zużycie bo taniej mnie wychodzi gaz niż wcześniej węgiel