Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki Winiarze, prośba o poradę. Mam 80 takich winorośli. Co prawda w maju prawie wszystkie wymarzły, ale odrosły i do dnia dzisiejszego rozkrzewiły się mocno. Czy ciąć je teraz i pozostawić 1-2 najmocniejsze pędy? Na razie prowadzę je przy palikach, ale najpóźniej za rok zrobię już druty. Przy okazji zapytam, czy nie wiecie gdzie w Opolskim kupić słupy sadownicze. Dzwoniłem już w 14 miejsc i nie ma... #winnica #ogrodnictwo #winorosl #opole #sadownictwo
Jonn - Mirki Winiarze, prośba o poradę. Mam 80 takich winorośli. Co prawda w maju pra...

źródło: comment_1593788894LjTiqORqJ7mgQsrDlyJ7GL.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: wyciekać nie będzie wyciekała, ale ja bym nie ciał. Tak gdzie utniesz to i tak z oczka niżej nowy pęd wyjdzie. Narazie zostaw, na wiosnę je przytniesz tak jak będziesz chciał je poprowadzic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jonn: oczywiście że tnij i zostaw tylko najmocniejszy pęd. W pierwszym roku cała siłą musi pójść w niego, bo trzeba zbudować solidną podstawę. Bez tego cały krzew może być marny. Info od winiarza.
  • Odpowiedz
@Jonn: ja bym zostawił te dwie najsilniejsze ze zdjęcia. Reszta do cięcia
A potem na jesień lub wczesną wiosnę to już zależy od winiarza.
Zdawaj relację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia
  • Odpowiedz
@Jonn: Marszałek rośnie jak chwast trzeba go pilnować mocno, Nadzieżde mam jest bardzo smaczna. W tym roku po dupie u mnie mocno wszystko dostało i bede miał może 20% tego co powinienem mieć z owoców.
Odmian kolo domu mam 64 i jeszcze kilka upchne na jesieni xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesa_elf: tyle odmian!? Jest co testować w danych warunkach. Co się stało? U mnie tylko wymarzły w maju, ale odrosły. Do owoców jeszcze nie dotrwałem, gdyż to dopiero 2 rok. W zeszłym roku straciłem 25% młodych roślin z powodu suszy.
  • Odpowiedz
@Jonn no tyle odmian mam a na jesień znow z ukrainy ściągne nowości. Jest gość jeden w zawadzie wytestowal ponac 1500. Sa maniacy co maja ponad 200 deserowek a mnie w okolicy jest mistrzunio co ma same deserowki z gronami ponad 1kg i smakiem muszkat
  • Odpowiedz