Wpis z mikrobloga

Trzeci raz w życiu zmieniam samochód, ale dopiero teraz zabolało. Jakim cudem istnieje coś takiego jak podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC-3), przecież sami z sprzedającym spisujemy umowę, płacę za rejestrację - ok, odbieram dowód, blachy, więc tu jest to uzasadnione. Skoro ten podatek w nazwie ma czynności cywilnoprawne, to jakim cudem jego wysokość jest uzależniona od kwoty transakcji? Jak tak, to czemu nie udostępnią mi urzędnika, który będzie nadzorował kupno i spisze umowę, żeby wszystko było ok, przecież zgarniają za to takie pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podatki #kupnosamochodu #pcc #zalesie
  • 7
  • 0
@Niebieski_mazak chyba się nie rozumiemy. Mam świadomość, że trzeba płacić to normalne w naszym państwie. Po prostu zacząłem się zastanawiać po co jest ten podatek, bo w tym momencie była to kwota, którą można odczuć. Tak jak biorąc kredyt płacisz podatek od wzbogacenia xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eltosteron: Też mnie to ostatnio zabolało. Najbardziej absurdalne jest w tym wszystkich jest określenie podatek "od wzbogacenia"... Zastanawiam się jakim ch*jem ja się wzbogaciłem skoro wymieniłem gotówkę którą wcześniej już opodatkowano na dobro... Dla mnie to nie do pojęcia
  • 0
@mariusz5891 przede mną był chłopak, któremu urzędniczka zarzuciła zaniżenie wartości pojazdu. Ciekawe, czy podczas wyceny biorą pod uwagę takie rzeczy jak możliwe naprawy, które zaniżają jednak wartość auta, a sądzę, że nie są uwzględniane. Wiadomo, robią to, bo ludzie oszukują, ale czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby obniżenie tego podatku, żeby nikt nie kombinował...? ¯_(ツ)_/¯