Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#programowanie #csharp jest moze jakis gotowy patent ktory moge uzyc jakbym chcial oznaczyc zestaw 400 flag ? Robie sobie typ flags enum i chce opisac pare uprawnien, ale ich ilosc jest ograniczona przez maxvalue int64, czy istnieje moze jakies gotowe rozwiazanie ktore pozwala miec wiecej takich flag ?
  • 8
@oink_oink: enum może mieć tylko typy primitive, zamiast enuma możesz użyć HashSet()

kurde czekaj, mam nadzieje, że nie chodzi Ci o ilość pozycji w enumie :D bo 2^64 to nawet gdyby jeden typ enuma skłądał się z jednej spacji to plik źródłowy ważyłby 2^32GB :D
@GandalfPl: @Yahoo_: @passage: chodzilo mi o to ze , (dopiero sie ucze) te flagi to dobre rozwiazanie zeby zapisac np. 45 uprawienien w 1 liczbie. Tzn z zalozenia, chodzilo mi o to ze opisywalbym sobie uprawnienie liczba a nie np. tablica z wpisami typu 'system.read, system.execute, system.console.manipulate, system.console.screenshot' , tak mialbym tlyko np. 4, 16, 128 etc.. No i wlasnie to jest prawda co napisales tutaj, bo dzisiaj moge
@oink_oink tak już pomijając samo zadanie - pamiętaj, że piszesz w języku wysokopoziomowym, więc w większości przypadków czytelność > wydajność. Nie znaczy o oczywiście, że można sobie totalnie olewać wydajność, ale bardzo często czy wyciągniesz w coś w 10 czy 100ms nie ma żadnego znaczenia, bo sprowadza się do "tak szybko, że użytkownik nie widzi opóźnienia".