Wpis z mikrobloga

@mietek1b: imo 120h to za mało, my w IT przyjmujemy jeśli ktoś chce na minimum 3 miesiące. Zawracasz komuś głowę na 3 tygodnie, po czy, tyle Cię widzieli. Ani się nie wdrożysz, ani nie zdążysz zrobić niczego konkretnego, ani nie zdążysz się czegoś nauczyć.
  • Odpowiedz
No i ważna sprawa - trzeba już mieć jakieś podstawy. Jeśli masz chęci i jesteś w stanie przedłużyć praktyki, to wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci znaleźć firmę. A aplikowałbym do firm, które mi się podobają - po prostu.
  • Odpowiedz
@mietek1b: w takich technicznych zawodach wg mnie bardziej istotne jest doświadczenie. W CV wpisujesz zawsze swoje najmocniejsze rzeczy. Jeżeli nie masz historii zatrudnienia, to warto wspomnieć o innych studiach.
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: back-end Java + Spring, PHP + Laravel. Front VueJS / Nuxt. Są też małe projekty na WordPress, jeden projekt wykorzystujący Unity 3D. Aktualnie szukamy takich ludzi, doświadczonych:

- Tester,
- C# + Unity 3D developer,
- Senior Java Developer,
- Senior PHP Developer,
- Analityk biznesowy IT,
- WordPress Developer.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adamerio: jeśli masz już wystarczającą wiedzę i doświadczenie, to idziesz do zwykłej pracy. Pytanie, czy branie praktykanta, który nic nie umie na 3 tygodnie i inwestowanie czas (a co za tym idzie pieniądze) w uczenie go jest tego warte?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W większości przypadków kwestia podpisania papierów i zostania zależy od tego, co ta osoba sobą prezentuje. Jeśli firma organizuje praktyki, to najczęściej po to, żeby łapać do siebie talenty. O tanią siłę roboczą w IT/programowanie chodzi bardzo rzadko, ponieważ taki praktykant sumarycznie kosztuje często więcej, niż jego praca daje korzyści.

Pisze to na podstawie moich doświadczeń. Przeszło przez nas kilkudziesięciu już praktykantów i wypracowaliśmy takie zasady, że przyjmujemy na minimum 3 miesiące,
  • Odpowiedz
@Vicuna: aplikacje webowe, testowanie na początek może być manualne, ale docelowo chcemy automaty robić, ponieważ mamy swój produkt, który niedługo będzie dosyć stabilnej fazie rozwoju. Ja tak pisze o tych praktykach, ale w sumie to teraz przez covid wstrzymaliśmy całkowicie temat. Zatrudniamy tylko na etat, ale z doświadczeniem. Puszczę linka na priv.
  • Odpowiedz